fbpx

Wartość instalacji gazowej

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #201380
  diamond1979

  W samochodzie Fiat Seicento zamontowałem 2,5 roku temu instalację gazową, co kosztowało mnie 1800 zł. Niedawno miałem wypadek (nie z mojej winy), po którym orzeczono szkodę całkowitą. Jednak rzeczoznawca (pomimo sfotografowania dowodu rejestracyjnego i zbiornika z gazem, oraz reszty instalacji gazowej) przeoczył fakt, iż w samochodzie znajdowała się instalacja gazowa- TU wyceniło wartość samochodu przed wypadkiem na 6700. Po mojej interwencji, otrzymałem uaktualnioną wycenę samochodu:7000zł.
  W gąszczu dziwnych, pełnych niewyjaśnionych skrótów i współczynników tabelkach, doszukałem się, iż wartość instalacji gazowej oszacowano na 261zł.
  Chciałbym zapytać o 2 kwestie:
  1) skoro ubezpieczenie OC sprawcy ma pokryć szkodę poprzez przywrócenie do stanu poprzedniego, to czy wycena 2,5 rocznej instalacji gazowej, (w którą zainwestowałem i która dopiero kilka miesięcy temu się zwróciła), jest zgodna z prawem i czy mogę w tej sprawie uzyskać więcej?
  2) Dojeżdżam do pracy 80km dziennie (w obie strony, brak połączenia innymi środkami komunikacji) i z tego powodu zmuszony byłem do jak najszybszego zakupu innego samochodu . Oczywiście wypłacone odszkodowanie w zupełności nie wystarczyło na zakup podobnego samochodu, jaki miałem przed wypadkiem. Zakupiłem więc samochód starszy, jednak nie posiada on instalacji gazowej, przez co miesięczny koszt mojego dojazdu do pracy wzrósł o 180zł ( z 223zł w poprzednim samochodzie do 403zł w samochodzie obecnym). Oczywistym jest, iż moja miesięczna pensja jest niższa o wspomniane 180zł, a bezpośrednią tego przyczyną jest wspomniany wypadek. Czy z tego tytułu mogę się domagać jakiejkolwiek rekompensaty?
  Za ewentualną pomoc z góry dziękuję.

  #263593
  Pablo_1st

  instalacja LPG, podobnie jak każdy inny element pojazdu zużywa się i traci na wartości wraz z upływającymi miesiącami. Skoro jak sam stwierdziłeś, instalacja zwróciła Ci się już wcześniej, to kwota kilkuset złotych podwyższająca wartość auta jest jak najbardziej adekwatna. Jeśli trudno CI się z tym pogodzić, to spójrz na całe auto – kupiłeś np. rok wcześniej za 15 tys dziś jest już wart 10 tys, ale ty nadal chcałbyś 15. Albo inaczej, sprawdź ogłoszenia lub pójdź na giełdę czy pomiędzy takimi jak Twój pojazd z i bez LPG jest różnica prawie 2 tysięcy? albo żadnej, albo właśnie góra kilka stówek. Niestety, rynek jest nieubłagany

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.