fbpx

Wgląd do notatki policyjnej

 • This topic has 8 odpowiedzi, 8 odpowiedzi, and was last updated 25/02/2020 by Izabela Praska.
Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #200821
  aldi_n

  Pare dni temu mialam stłuczkę. Na miejscu była policja. Spisali dane moje i sprawcy. Powiedzieli ktos jest winny i jak notatka bedzie wyglądać. Samej notatki nei wypisali w naszej obecności i tym samym nie widziałam treści notatki.
  Na drugi dzień poszłam na komendę, tam poprosiłam o wgląd i ksero notatki. Nie udostępniono mi jej twierdząc , że niemam do tego prawa.
  Uważam, że jako osoba która bezpośrednio jest związana z daną sprawą mam bezwzględne prawo do wglądu i tym samym do otrzymania ksera notatki. Niezgodne z prawem też było to , że policjanci nie wypisali notatki przy mnie.
  Moje pytanie: Czy policja ma prawo nie udostępnić mi wglądu do notatki sporządzonej w dniu kolizji drogowej?

  #260903
  trb

  Sama sobie odpowiedziałaś na zadane pytanie.
  Jestem sam ciekaw na podstawie jakiego przepisu nie wydali notatki uczestnikowi wypadku.
  Moim zdaniem coś tu śmierdzi ze strony policji. Może drugi uczestnik to jakiś znajomy smerfów. Pozdrawiam

  #260904
  Pablo_1st

  muszą wydać notatkę, niestety Tobie odpłatnie, Ubezpieczalniom na mocy prawa za darmo

  #260905
  Michał
  Pablo_1st wrote:
  muszą wydać notatkę, niestety Tobie odpłatnie, Ubezpieczalniom na mocy prawa za darmo

  Wczoraj bylem na Komendzie po ksero notatki za kolizje, jaka mialem w listopadzie ubieglego roku. Wydali bez problemu, nic nie musialem placic.

  #260906
  Pablo_1st

  Moze dlatego ze to tylko ksero nie odpis. Przyda sie tylko na uzytek domowy

  #260907
  luca

  odres policji
  adres do doręczeń (twój)
  żeby dostać taką notatkę piszę się wniosek o następującej treści. Jako poszkodowany wnoszę o wydanie mi odpisu notatki Policyjnej o zdarzeniu/wypadku drogowym z dnia……..zawierającej: dane sprawcy wypadku, określenie pojazdów biorących udział w zdarzeniu, nr polisy OC sprawcy oraz infor. gdzie pojazd był ubezpieczony
  Opłate za wydane dokumenty uiszczę zgodnie z obowiązującymi przepisami
  podpis data miejscowaoś

  Policja ma obowiązek taką notatkę wydać

  #260908
  aga25

  Musisz napisać podanie o odpis z notatki policyjnej i złożyć na komendzie no i uiścić opłatę skarbową (ja płaciłam 17 zł) . dostałam odpis bez problemu w ciągu tygodnia

  #382412
  Anika
  Uczestnik

  Witam. Jakiś czas temu miałam wypadek: zostałam potrącona na pasach. Na miejsce została wezwana policja. Mam potłuczenia całego ciała, wybity bark i złamany nadgarstek. Chciałabym się starać o odszkodowanie z OC sprawcy. Jak mam pozyskać notatkę policyjną? Czy policja w ogóle wyda mi taki dokument?

  #382430
  Izabela Praska
  Moderator

  Witam,

  jako osoba poszkodowana ma Pani prawo uzyskać notatkę policyjną z danymi sprawcy. Z niej uzyskuje Pani dane pojazdu sprawcy potrzebne do zgłoszenia szkody i uzyskania odszkodowania. Radzę wystosować pismo do policji albo udać się tam osobiście z prośbą o wydanie notatki ze zdarzenia. Policja w ciągu dwóch tygodni powinna udostępnić ten dokument.

  Polecam lekturę naszego Vademecum poszkodowanego po wypadku komunikacyjnym. Dowie się Pani więcej w temacie uzyskania odszkodowania.

  Radziłabym też zastanowić się nad współpracą z jakąś Kancelarią Odszkodowawczą. Eksperci rzetelnie ocenią Pani szkodę i poprowadzą sprawę w zamian za procent od uzyskanego świadczenia. Pani uraz jest poważny, więc może warto przemyśleć współpracę ze specjalistami w tej dziedzinie.

  W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu poprzez zgłoszenie albo odpowiedź na forum.

  Pozdrawiam,
  Izabela

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.