fbpx

Wielkość odszkodowania – Skręcenie kostki i zerwanie wiązadeł.

Avatar
Corny
Poszkodowany

Witam, 10 dni temu na zajęciach w-f skręciłem kostkę i zerwałem wiązadła. Kilku lekarzy powiedziało że jest to bardzo ciężki uraz i że noga już nigdy nie będzie taka sprawna. Wczoraj włożono mi nogę na 2 tyg. w gips.

Ubezpieczony jestem w szkole i ciekawi mnie ile mogę dostać odszkodowania na rehabilitację? Rehabilitację tzn. kupienie stabilizatora, basen itp.

Avatar
Corny
Poszkodowany

Nikt nie pomoże??

Avatar
ala
Poszkodowany

Jeżeli pytasz o wysokość odszkodowania to z tego typu ubezpieczenia jest ona zależna od wysokości sumy ubezpieczenia i ustalonego uszczerbku na zdrowiu.

A sam uszczerbek na zdrowiu ustalany jest na 2 sposoby:

* zasadą jest orzekanie uszczerbku na zdrowiu przez komisję lekarską na podstawie dokumentacji medycznej w oparciu o „Tabele norm procentowego uszczerbku na zdrowiu”,

* w sporadycznych przypadkach przez komisję lekarską na podstawie dokumentacji medycznej i po zbadaniu Poszkodowanego w oparciu o „Tabele norm procentowego uszczerbku na zdrowiu”.

Avatar
Corny
Poszkodowany

warunki ubezpieczenia są tutaj https :// www . dziennik.librus .pl/pliki/HDI_oswiata_2008-2009 .pdf (trzeba pousuwać spacje)

ale nie mogę znaleźć nic na temat skręcenia kostki, zerwania wiązadeł i jak się dowiedziałem uszczypania kości.

Avatar
Corny
Poszkodowany

Naprawdę nikt się w tym nie orientuje?

Avatar
ala
Poszkodowany

Ale przecież napisałam Ci że musisz dotrzeć do tabeli która jak wynika z owu stanowi załącznik do niego

" W przypadku częściowego uszczerbku na zdrowiu – wypłata świadczenia

następuje zgodnie z Tabelą norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na

zdrowiu stanowiącą załącznik do niniejszych Pakietu, z uwzględnieniem

następujących zmian:"

W tej właśnie tabeli znajdziesz dokładnie przewidywany uszczerbek za doznany uraz . Później w zależnośi od tego jaki będziesz miał ten procent mnożysz przez wybrany wariant ubezpieczenia i wychodzi Ci końcowa suma odszkodowania podkreślam że są to tylko szacunki żeby zaspokoić Twoją ciekawość ile Ci orzekną ich orzecznicy jak mówi lektura forum może być róznie...

Avatar
Corny
Poszkodowany

Ale ja nie mogę znaleźć tych % za zerwanie wiązadeł!!

Avatar
Pawel2009
Poszkodowany

Weź wniosek i razem z pełną dokumentacją medyczną złóż roszczenie. Poczekaj na odpowiedź i wtedy wystąp o orzeczenie z komisji lekarskiej - jeżeli taka będzie albo o orzeczenie na jakiej podstawie zostało przyznane Ci odszkodowanie.

pozdrawiam

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać