fbpx

Witam, tytuł: czas oczekiwania na odszkodowanie

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #200587
  Marianna75

  pewnie sie powtarzam, ale nie wiem ile musze czekac na odszkodowanie za samochod zniszczony, nie zmojej winy tylko takiego pijaka ze wsi.
  juz minely 4 miesiace a ja nic nie dostalam! a samochod byl dobry, choc stary nawet zadne odwolanie nie przyszlo,nic

  #260063
  cindy22

  witaj !

  Dostałaś już pismo z ubezpieczalni o wysokości przyznanego odszkodowania?
  Jeśli nie to proponuje Ci do nich zadzwonić. Zależy też jaka ubezpieczalnia. mi koleś na parkingu wjechał kiedyś w drzwi, do wymiany po 30 dniach dostałam pismo, a po kolejnych 30 listonosz przyniósł mi pieniążki. Różnie to bywa wiesz jak my kierowcy mamy coś płacic to na czas, a jak nie to listów 1000 oni się nie śpieszą, trzeba się upominać o swoje .

  Pozdrawiam

  #260062
  lisek

  Jeżęli ( szkoda OC,) jest tak zagmatwana, że bez ustawowych uprawnień organów ścigania nikt nie jest w stanie jej wyjaśnić to zkąłd może to przedłużyć.
  W innym przypadku terminem wiążącym zakład ubezpieczeniowy do wypłaty bezspornej części odszkodowania jest termin 30 dni od daty zgłoszenia szkody.
  W razie nie dotrzymania terminu należą się nam odsetki karne za zwłokę tyle tylko, że żadna z firm nie jest zainteresowana na wypłacanie takich odsetek, bowiem są one wykazywane na odrębnym koncie, jako koszt finansowy.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.