fbpx

wpólwinny kolizji

• This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
    wmaryo

Witam Wczoraj miałem kolizje mianowicie kierując się w stronę ulicy Unii Lubelskiej obserwowałem bardzo mądrą kobietę, która wtargnęła na jezdnie i próbowała ją przekroczyć balem się, że zrobi to niestety przed moją maską.W wyniku skupienia dużej uwagi na owej pani zbyt późno zauważyłem, że przede mną nagle zatrzymały się samochody zachamowalem i próbowałem odbić w lewo, ale niestety nie wychamowalem i uderzyłem lekko w tyl stojącej taksówki, po chwili poczułem nagle dynamiczne uderzenie i na ułamek sekundy straciłem przytomność, gdy wysiadłem z samochodu zauważyłem, iż z tylu mojego pojazdu stal samochód dostawczy, który mnie uderzyl z tylu i którego kierowca ów też zagapił się na ową panią, która próbowała przejść przez jezdnie w niedozwolonym miejscu w wyniku tych kolizji powtórnie uderzyłem w samochód stojący przede mną, ale jak później zeznawał kierowca owej taksówki ze znacznie większą silą Pewnie kierowca samochodu dostawczego nie chamowal bo uderzenie było dość silne a prędkość z jaką się poruszaliśmy to ok. 30km/h na szczęście Mój samochód a były ich cztery najbardziej ucierpiał gdyż był w środku Policja ustaliła, że jestem współwinnym wypadku i że przód samochodu naprawiam z własnej kieszeni a tyl z ubezpieczenia sprawcy, który we mnie wjechał. Pracownik, który wziął na lawetę mój samochód, powiedział, że po obrażeniach samochodu widać, że mocno wjechano mi w tyl i że za przód samochodu, co najmniej 50% szkód powinienem mi zwrócić ubezpieczyciel tego pojazdu, który we mnie wjechał gdyż takich szkód z przodu pojazdu bym nie miał gdyby mnie nie uderzył i w związku z tym mam pytanie czy mam szansę na dostanie części kwoty od tego ubezpieczyciela za szkody wyrządzone z przodu samochodu? I czy są jakieś orzeczenia NSA w tej materii? Dziękuje za wszystkie rady

kaska11

witam
    jak najbardziej masz prawo do uzyskania kosztu naprawy samochodu z przodu, jest to oczywiste, co do orzeczeń, postaram się poszukać i dam Ci znać, przygotuj się dobrze, bo pewnie za pierwszym razem Twoje roszczenie zostanie odrzucone.
    pozdrawiam

wmaryo

Dzięki Katia czekam na pomoc

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.