fbpx

Wrzesień wymiana części – Październik wypadek – ODSZKODOWANIE

 • This topic is empty.
Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #207603
  lepdor

  We wrześniu wymieniałam sporą ilość części na nowe bo już się sypały (rozrząd, uszczelkę pod głowicą, cewkę, maglownicę, łożysko, termostat, świece, przewody) po trzech tygodniach użytkowania miałam wypadek (nie z mojej winy). Znając życie wycenią mi uszkodzenia na grosze a mam mocno skasowane auto i to właśnie z przodu.Nie zbierałam paragonów ani faktur za części bo nie przewidziałam, ze będą mi potrzebne. Zakładam, że będę musiała się odwoływać od decyzji likwidatora więc mam do Was pytanie: czy poświadczenie napisane przez mechanika, który wypisze co wymieniał, ile kosztowała dana część i ile wziął za naprawę przejdzie czy nie?

  #292068
  Miszka

  Rozumiem, że chodzi o ew. podniesienie wartości pojazdu przed szkodą z tytułu tych napraw ?
  Jeśli tak, to w ogóle nie ma takiej możliwości, nawet gdyby były rachunki. Wszytkie te naprawy mają charakter eksploatacyjny i były konieczne do utrzymania pojazdu w ruchu.
  Ew. podniesienie wartości może mieć miejsce jedynie w przypadku udokumentowanych napraw głównych w okresie do 1 roku przed wypadkiem.

  #292069
  lepdor

  Co masz na myśli pisząc udokumentowanych napraw głównych?

  #292070
  Miszka

  Rachunki za naprawę główną zespołu napędowego (silnik, skrzynia biegów).

  #292071
  lepdor

  no to mam jeszcze jedno pytanie. Jak ma wyglądać oświadczenie upoważniające mnie żonę do użytkowania auta gdzie jako właściciel figuruje mój mąż?

  #292072
  Miszka

  Nie potrzeba żadnego oświadczenia, szczególnie jeżeli macie wspólnotę majątkową. W takim przypadku mąż w ogóle nie musi się tą sprawą interesować, a tylko żona załatwia formalności.

  #292073
  lepdor

  W tym sęk że ubezpieczyciel sprawcy domaga się takiego upoważnienia ale już udało mi się coś spłodzić.
  Tylko ja będę zajmowała się tą sprawą (likwidacją i wyrejestrowaniem) bo mąż za granicą a poza tym i tak ja ogarniam sprawy auta a on zwykle siedział w kuchni :-) taka mała zamiana ról w domu :p

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.