fbpx

Wspołwina przy dziwnym manewrowaniu 2 kierowcy.

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #207357
  EmotSkl

  Dnia 10 czerwca 2012 uczestniczyłem w wypadku samochodowym. Auto wjechało mi przed maska.

  Przebieg :
  Wyjeżdżając z zakrętu zauważyłem ze auto ze środka drogi włączyło wsteczny i zjechało na lewy pas na POBOCZE PRZECIWNEGO PASA stało jakby pod prąd (oczywiście w tym czasie jechałem do przodu). Delikatnie przyhamowałem ale jechałem dalej. Nagle bez żadnego kierunku jakich kolwiek znaków informacji kierowca chciał skręcić przodem w dróżkę do lasu po mojej czyli przejechać przez drogę. Nie miałem czasu na hamowanie tylko starałem się ociekać na prawo. Wyniku tego auto 2 kierowcy dachował wpadł dachem do rowu. Uderzyłem w tyknie prawe drzwi słupek w srodek a ze ja uciekałem w prawo mam uszkodzona lewy przód auta.Auta stały obok siebie (kierowcy 2 pojazdu dachem w rowie) zaraz za zakrętem.

  Policja stwierdziła współwinne trochę się zdziwiłem bo jeżeli stał na poboczu to powinien włączyć jakiś kierunek itp. Policja powiedziała ze powinienem przewidzieć zachowanie kierowcy. Według mnie zachowałem ostrożność bo przyhamowywałem ale przewidziałem ze zostanie na tym poboczu a nie skręci w prawo.

  PS miedzy wyjściem z zakrętu a miejscem wypadku jest 150-200metrów. Nie przyjąłem mandatu sprawa idzie do sadu. Czy gra warta świeczki bo już mam syf w głowie.

  http://imageshack.us/f/717/wypadekh.png/

  #291395
  em_ka

  Witam

  W takich okolicznościach też nie przyjął bym mandatu, sprawca nie zachował należytej ostrożności i sądzę że sprawa zakończy się pomyślnie. Jeśli chodzi o zadośćuczynienie to jest możliwe na podstawie dokumentacji medycznej, jeśli po wypadku był Pan w szpitalu chociażby na samej kontroli to jest szansa wypłaty. Nic nie stoi na przeszkodzie by Pan udał.się nawet teraz do szpitala celem diagnozy po wypadku.

  Pozdrawiam

  #291396
  Bronco

  troche to wszystko niejasno opisałeś, jeżeli facio włączał się do ruchu z pobocza to powinien udzielić ci pierwszeństwa i nie ma tu znaczenia czy miał kierunek czy nie

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.