fbpx

Wstawienie endoprotezy stawu biodrowego a odszkodowanie

Avatar
olsza81
Poszkodowany

Witam,mam 30 lat i w tym roku przeszedłem operacje wstawienia endoprotez obu stawów biodrowych. Operacje odbyły się w klinice prywatnej ze względu na mój wiek i związaną z tym potrzebną wysoką jakość endoprotez. Jestem ubezpieczony w towarzystwie ubezp.Warta bez opcji zdrowotnej. Na operacje zgłosiłem się dobrowolnie tzn.nie uległem wypadkowi ale były one konieczne gdyż już nie byłem w stanie chodzić. Cierpię na wrodzoną chorobę stawów. Po ukończeniu zwolnienia lekarskiego i wysłaniu dokumentów do Warty dostałem odpowiedź,że nie należy mi się żadne odszkodowanie gdyż choruję od lat. Czy mam jakiekolwiek szanse odwołując się lub korzystając z drogi sądowej?

W warunkach ubezpieczenia zawarte są choroby narządów i przeszczepy a w tych przypadkach również choruje się latami jednakże są one brane pod uwagę. Potraktowano moje operacje conajmniej jak kosmetyczne. Proszę o pomoc.

Avatar
szkoda
Poszkodowany

Zwykle OWU ubezpieczeń dobrowolnych wyklucza odpowiedzialność za choroby, a tylko chodzi o urazy zaistniałe w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Ale skoro OWU przewiduje odpowiedzialność to warto się wówczas odwołać.

Avatar
AdamKruk28
Poszkodowany

Moja mama miała wypadek u mnie w domu. Przyszła w odwiedziny a ja nie zdążyłem jej poinformować że naprawiam schody i nie dokńca je zabezpieczyłem. Nie spodziewałem się wizyt więc tylko tak prowizorycznie je nakryłem. Przez moją głupotę mama wpadla w te dziure tak niefortunie że złamała kość udową. Mama jest w słusznym wieku i ostatecznie skończyło się operacją stawu biodrowego i wstawieniem endoprotezy. Mam takie pytanie bo mama ma swoje ubezpieczenie wypadkowe i będziemy się starać uzuskać z tamtąd odszkodowanie. Czy jak ja mam swoje ubezpieczenie to mogę też z tego dla mamy uzyskać skoro to stało się przezemnie? Chciałbym jakos jej pomóc bo czuje się temu wszystkiemu winny. Moze ktoś będzie w stanie coś doradzić

Marta Sordon
Marta Sordon
Biegły / ekspert

Szanowny Panie,

jeśli wypadek zaistniał z Pana winy, a posiada Pan osobiste ubezpieczenie OC w życiu prywatnym możliwe będzie uzyskanie dla mamy należnego odszkodowania. Proszę sprawdzić warunki ubezpieczenia domu, taka polisa bywa dodatkową klauzulą ubezpieczeniową przy ochronie nieruchomości. W takim wypadku możliwe będzie uzyskanie zadośćuczynienia za doznany ból i urazy, zwrot kosztów leczenia, środków medycznych, ortopedycznych i koszty opieki osób trzecich, jeśli mama takiej opieki wymagała. Jeśli posiada Pan jedynie ubezpieczenie nw mama będzie mogła uzyskać odszkodowanie jedynie w przypadku uposażenia/wskazania jej w polisie. Z Pana osobistego ubezpieczenia nw może uzyskać świadczenie tylko Pan.

W przypadku posiadania polisy NW lub ubezpieczenia na życie bezpośrednio przez Poszkodowaną, może ona również złożyć roszczenia o odszkodowanie do swojego ubezpieczyciela (z każdej polisy nw jaką posiada). Wypłata uzależniona będzie od warunków ubezpieczenia i sumy ubezpieczenia, na jaka zawarto polisę. Odszkodowanie przyznawane jest za trwały uszczerbek na zdrowiu - więcej w tym temacie tutaj: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-dochodzenie-roszczen-z-ubezpieczenia-nnw/

Proszę wczytać się w warunki ubezpieczenia, gdyż oprócz odszkodowania za uszczerbek polisy mogą zawierać także klauzule wypłat w przypadku pobytu w szpitalu, poważnego zachorowania lub poważnej operacji, czasem także częściowy zwrot kosztów leczenia.

W przypadku dodatkowych pytań służę pomocą

Pozdrawiam

Marta Sordon

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać