fbpx

Wybita szyba w aucie

 • This topic is empty.
Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #207255
  marian14.10

  Witam! Jadąc po drodze wojewódzkiej z pod kół jadącego z przeciwnego kierunku samochodu wyleciał kamień i uderzył w szybę mojego samochodu w skutek czego powstało pęknięcie. Okazało się że na drodze tej wysypane są dość duże kamienie podobne do tych których używa się do łatania dziur a nawet większe. Zdażenie zostało zgłoszone na policję i do rejonu dróg wojewódzkich. Sprawa została przekazana ubezpieczycielowi dróg firmie ERGO HESTIA która stwierdziła: „… po zapoznaniu się z Pana roszczeniem oraz okolicznościami wypadku nie znajdujemy podstaw do wypłaty odszkodowania.
  Podstawą przyjęcia odpowiedzialności zgodnie z art 415 k.c jest wina podmiotu wyrządzającego szkodę. Niezbędną przesłanką odpowiedzialności cywilnej jest, zatem wystąpienie zawinionego zachowania ze strony sprawcy szkody, czyli działania, bądź zaniechania, które jednocześnie nosi cechy bezprawności.
  Odnosząc powyższe reguły do rozpatrywanego przez nas wypadku należy stwierdzić, że ubezpieczony nie dopuścił się zachowania, które można by uznać za bezprawne i zawinione. Podstawą naszej decyzji jest brak obowiązku oraz możliwości zarządcy dróg ciągłej kontroli stanu nawierzchni jezdni. Zarządca nie jest w stanie zapobiec pojawianiu się z nieznanych przyczyn drobnych kamieni na drodze naniesionych przez wiatr czy ruch innych pojazdów. Na podstawie przedstawionego opisu okoliczności szkody wynika, że kamień wyleciał spod kół innego pojazdu.
  Mając na uwadze zgromadzone informacje w przeprowadzonym postępowaniu likwidacyjnym stoimy na stanowisku, że nie wykazał Pan istnienia przesłanki winy po stronie naszego ubezpieczonego.
  W przypadku braku akceptacji stanowiska ubezpieczyciela przysługuje Panu możliwość dochodzenia roszczeń na drodze sądowej”
  Czy jeśli wystąpie na drogę sądową to mam jakie kolwiek szanse na wygranie tej sprawy? Czy istnieją firmy zajmujące się odzyskiwaniem tego typu odszkodowań? Posiadam zdjęcia zrobione zaraz po zdażeniu. Proszę o odpowiedź.

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.