fbpx

Wypadek 17 lat temu ….

• This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    piotrvio

Witam. 17 lat temu uległem wypadkowi na motorze – ktoś wymusił pierwszeństwo w wyniku czego doznałem załamania uda prawgo wraz z przemieszczeniem . Przeszedłem 2 skomplikowane operacje ( ok 0,5 roku w szpitalu ) kończyłm technikum o kulach. i tak z roku na rok moja kondycja ulegała poprawie. ( w momęcie wypadku miałem 19 lat – nie pracowałem jeszcze). do dnia dzisieszego mam jeszcze blachy oraz śruby w nodze – zamierzam je usunąc w najbliższym czasie . Moje pytanie brzmi : Czy mając w ręku wyrok sądowy iż uznaje winę gościa który spowodował wypadek oraz wypis ze szpitala (oraz całą historie choroby )iż Moje leczenie dobiegło końca – na drodze cywilnej mogę wnioskowac o odszkodowanie za poniesione straty takie jak krutsza noga ok.3cm blizny pooperacyjne uszczerbek psychiczny.Chodzi Mi o odszkodowanie od sprawcy wypadku czy po tak długim czasie mam szanse na odszkodowanie od samego sprawcy ?

asia

Witam.
    niestety ale sprawa przedawniła się. niezależnie do kogo kierowane jest roszczenie – w przypadku czynów niedozwolonych – odpowiedzialność sprawcy wygasa po upływie 10 lat.
    bardzo mi przykro:(

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.