fbpx

Wypadek a brak ważnego badania technicznego pojazdu poszkodowanego

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #200099
  Adax35

  Witam.
  Jadąc samochodem osobowym po drodze głównej nagle wyjechał mi drugi samochód z drogi podporządkowanej powodując wypadek w wyniku którego moje auto doznało poważnych uszkodzeń.Wezwana na miejsce Policja ustaliła bezsporną winę osoby kierującej drugim samochodem.Jednakże podczas spisywania dokumentów okazało się że mój samochód nie posiada ważego badania technicznego.Brak badania wynikał tylko z tego – że tu się przyznaję – przegapiłem termin badania.Auto jest regularnie serwisowane od nowości w autoryzowanym serwisie, posiadając całą historię dokonanych napraw.Było w 100% sprawne technicznie.Policjant zatrzymał mi dowód rejestracyjny auta wpisując w pokwitowanie poważne uszkodzenia powypadkowe oraz brak ważnego badania technicznego pojazdu. Czy w związku z tą sytuacją będe miał problemy z wypłaceniem odszkodowania z polisy OC sprawcy ?.Oboje jesteśmy ubezpieczeni w PZU.

  #210060
  asia

  Witam.
  Brak ważnego badania technicznego pojazdu nie ma wpływu na zajście bądź nie zdarzenia/kolizji. Dlatego też nie powinno to być uwzględniane przez ZU przy rozpatrywaniu wypłaty odszkodowania.
  Jedyne konsekwencje jakie mogą Cię spotkać z racji braku ważnego badania technicznego pojazdu mogą nadejść ze strony policji.
  pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.