fbpx

wypadek a odszkodowanie w sadzie

• This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    ice1221

W lutym kupiłem samochód, pech chciał ze po 3 dniach miałem wypadek (nie zdążyłem przerejestrowac) w którym uczestniczyło jeszcze jedno auto. Sprawa trafiła do sądu ponieważ mój pasażer miał obrażenia ciała powyżej 7 dni. Kierowca i pasażer 2 auta wnieśli wniosek o odszkodowanie pomimo tego ze kierowca nie trafił do szpitala a pasażer wyszedł po 30 minutach. Chcą 5000 tyś. i zawieszenia mi prawajazdy na okres 2 lat. Czy mają prawo starac się o nie skoro auto miało wykupione OC (na poprzedniego właściciela)??

Riaa

Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, w związku z kupnem używanego samochodu na nowego właściciela pojazdu przechodzi również – związana z tym samochodem – umowa ubezpieczenia OC i obowiązuje aż do końca okresu, na jaki została zawarta, chyba że nowy właściciel w przeciągu 30 dni postanowi ją zmienić. Więc zgodnie z ta zasadą w momencie wypadku obowiązywała polisa OC zawarta przez poprzedniego właściciela. Szkody związane z wypadkiem powinny być pokryte przez ubezpieczalnię, w której samochód ma wykupioną polisę.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.