fbpx

wypadek autobusowy a odszkodowanie

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #200100
  marta

  Witam
  zostałam poszkodowana w wyniku wypadku autobusowgo 13,03,2007 w okolicach Dobrego Miasta. w szpitalu byłam tylko jedną dobę, ale mam złamany palec wskazujący prawej ręki, zerwane ścięgna, ściętą powierzchnię stawową, nie mam już torebki stawowej. oprócz tego mam rany na twarzy i głęboką ranę tłuczoną przez całe czoło. do tego potłuczenia na całym ciele. Chciałabym się zorientować o jakie odszkodowania mogę się ubiegać. słyszalam o odszkodowaniach z OC sprawcy, OC biletu i z NW. Dodam, że sprawca przyznał się do winy.
  proszę o pomoc i wskazówki o jakie odszkodowania mogę się ubiegać i jak to załatwić. Pozdrawiam. Marta

  #210061
  asia

  Witam.
  Masz prawo starać się o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. W tym celu niezbędne Ci będą informacje dotyczące zakładu ubezpieczeń w jakim wykupił OC sprawca szkody. Takie informacje uzyskasz na policji. Jako, że posiadasz status poszkodowanego takie informacje policja ma obowiązek Ci udzielić.
  Odszkodowanie będzie należeć się za obrażenia fizyczne jakich doznałaś w wyniku wypadku, pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. W przypadku późniejszych powikłań powypadkowych masz również prawo do odszkodowania.
  pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.