fbpx

Wypadek autokaru na A-4

• This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    koluk

Witam!
    Kilka dni temu moja szwagierka ucierpiala w wypadku autokaru na autostradzie A-4, kierowca w czasie jazdy dostal wylewu…
    Na skutek wypadku miala glebokie rany szaprane na prawej rece oraz podobne na biodrze wraz z duzym ubytkiem skory.
    Wracala po Swietach Wielkanocnych do Niemiec do pracy jako Au-Pair.
    Zaraz po wypadku zostala przewieziona do szpitala w Legnicy a po kilkudniowym pobycie zostala wypisana na wlasna prosbe i zostala przewieziona do szpitala w Przemyslu w celu dalszego leczenia. (wiozla ja legnicka karetka)
    Wiem, ze jako osoba bezrobotna (zarejestrowana w Biurze Pracy) jest ubezpieczona w Polsce, ale jest tez ubezpieczona w Niemczech gdzie legalnie pracuje.
    W jaki sposob teraz ma starac sie o odszkodowanie? Od kogo w ogole moze go zadac?
    Z ZUSu, z Niemiec czy od ubezpieczyciela autokaru?

Poniewaz nie jestem zorientowany w tych sprawach, nie wiem czy dostarczylem odpowiednia ilosc informacji na ten temat. Chetnie zatem odpowiem na dodatkowe pytania w razie jakby sie pojawily.
    Dodam, ze to mloda dziewczyna i czeka ja teraz dlugie leczenie. Nie obejdzie sie tez chyba bez operacji plastycznej blizn, a to jak wiadomo – jest bardzo kosztowne.

Serdecznie pozdrawiam!

asia

Witam.
    Odszkodowanie można uzyskać z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku (OC autokaru). Należy zebrać w związku z tym całą dokumentację sprawy i złożyć roszczenie do ubezpieczyciela OC.
    pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.