fbpx

Wypadek drogowy, spory problem

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #200202
  Robertbiala

  Witam, chciałem opisać swój przypadek i otrzymać możliwą pomoć. Pewnego wieczoru spowodowałem wypadek drogowy. Jadąc zaledwie 500m wpadłem w poślisk i uderzyłem bokiem w drzewo. Byłem niestety pod wpływem alkocholu (badanie wykazało 0,8″). Jechaliśmy we troje. Ja i pasażer doznaliśmy sporych obrażeń. Mineło już 6miesięcy od wypadku, sprawa się odbyła ja zostałem ukarany, pasażer nie chciał mi zakładać sprawy więc napisał mi takie oświatczenie ze nie będzie się ubiegał o odszkodowanie. Stało się jednak inaczej, po tych 6 miesiącach przyszedł do mnie i zarządał odemnie odszkodowania. Zaznacze że on też w chwili wypadku był pijany. Samochód miał OC i NW. Czy z tego tytułu mogę się ubiegać jakiegoś odszkodowania ? Czy mogę wogóle na cos liczyć? Proszę o pomoc>

  #258403
  asia

  Witam
  Twój kolega może rościć odszkodowanie od Twojego ubezpieczyciela OC. Ty zaś nie masz możliwości na odszkodowanie z racji, iż prowadziłeś samochód w stanie po spożyciu alkoholu.
  pozdrawiam

  #258402
  Robertbiala

  rozumiem ze pomimo iż był kolega pijany to i tak może ubiegać się o odszkodowanie z tytułu OC? A jakby założył mi sprawe cywilną o odszkodowanie to czy napisane przez niego oświadczenie w którym jest jasno napisane ze nie bedzie się ubiegał o odszkodowanie ani wnosił sprawy do sądu ma jakieś znaczenie?

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.