fbpx

Wypadek drogowy w Niemczech na autostradzie

 • This topic has 1 odpowiedź, 2 odpowiedzi, and was last updated 10/08/2021 by Izabela Praska.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #393835
  Kamil92
  Uczestnik

  Witam w zeszłym tygodniu miałem wypadek drogowy.
  Mieszkam w Holandi. Auto na holenderskich rejestracjach posiadam.
  Auto przede mną hamowało na autostradzie bo było ograniczenie ja również hamowałem. Osoba za mną nie miała prawdopodobnie dobrego dystansu i nie zdążyła zahamować. Auto w tyle za mną uderzyło moje auto a ja następne. Byłem jedna noc na obserwacji 24 h w szpitalu w Niemczech. Mam bóle głowy, szyja mnie boli i kręgosłup. Nie mam żadnych obrażeń na ciele.
  Nie wiem co mam zrobić co mogę zrobić. Nigdy nie miałem wypadku.

  #393839
  Izabela Praska
  Moderator

  Witam serdecznie,

  osoba poszkodowana w kolizji lub wypadku ma możliwość starania się o odszkodowanie od ubezpieczyciela OC sprawcy zdarzenia. Można oczywiście walczyć o zwrot kosztów naprawy samochodu oraz o odszkodowanie związane z uszczerbkiem na zdrowiu. Uszczerbek na zdrowiu występuje wtedy, gdy urazy, do których doszło w czasie zdarzenia spowodują trwały uszczerbek na zdrowiu.

  Objawy takie jak ból głowy, ból szyi czy kręgosłupa są standardowymi objawami po kolizji. Jeśli objawy te miną w przeciągu kilku dni, to nie widzę możliwości uzyskania odszkodowania. Jeśli jednak objawy się pogłębią i konieczne będzie leczenie, to posiadając dokumentację medyczną dokumentującą obrażenia można starać się o odszkodowanie. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

  Pozdrawiam,
  Izabela Praska

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.