fbpx

Wypadek. Kto płaci za koszt leczenia

• This topic is empty.
Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
    rkoper1

Witam
    Miałem wypadek a raczej kolizje samochodowa. Gdzie przed wychamowaniem przed jadącym przedemna traktorem wpadłem w poślizg i uderzyłem w samochód jadący z naprzeciwka. Mi nic sie nie stalo ale osoba z drugiego samochodu trafiła na 4 dni do szpitala. Po tym wszystkim miałem mieć sprawe w sądzie ale okazało sie ze ze względu na to ze jest to kolizja gdzie osoba poszkodowana miała uszczerbek na zdrowiu do 7 dni skończyło sie na mandacie. Teraz sprawa zaczyna sie komplikować ponieważ osoba ta twierdzi że będzie miała z tego powodu 2 operacje i zastanawia mnie kto za to będzie płacił czy ja jako sprawca wypadku czy NFZ czy moze ubezpieczyciel samochodu. W samochodzie którym kierowałem było AC. Ja niestety jestem studentem i nie pracuje z tego tytułu nie posiadam żadnych zarobków przez co cięzko będzie mi pokryć koszty leczenia tej osoby.

Co w takiej sytuacji robić ?

bieri

To Ci powinno trochę wyjaśnić :

Ubezpieczenia komunikacyjne dzielą się na dwie grupy: dobrowolne oraz obowiązkowe, czyli OC – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu .

W Twoim przypadku jak rozumiem miałeś wykupione OC ?? tak więc w ramach ubezpieczenia OC wypłacane są pieniądze dla poszkodowanych w wypadkach, do których doszło z winy ubezpieczonego.

bieri

Dopisze jeszcze jedno :

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest przypisane do samochodu i bez względu na to kto kierował samochodem istnieje odpowiedzialność z polisy OC. Także w twoim przypadku poszkodowana osoba musi się zwrócić do TU gdzie było ubezpieczenie OC.

A jeszcze jedno to był Twój samochód na Ciebie ubezpieczony ?

rkoper1

Miałem wykupione obowiazkowe OC i dobrowolne AC.

Czyli ja do tego leczenia nic nie dokładam ?

rkoper1

Samochód zarejestrowany na ojca. Ale wykupione było że samochód posiada wiele kierowców. Jakaś tam dopłata do tego była

bieri

No to w takim razie niech osoba poszkodowana kieruje wszelkie swoje roszczenia do waszego Tu po to się ubezpieczaliście. Was pewnie może czekać zwyżka składki kolejnego okresu OC itd….

Pozd.

rkoper1

No to troche mnie to uspokoiło. Zwyżka i tak będzie ponieważ oba samochody mają szkode całkowitą.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.