fbpx

Wypadek. Kto płaci za koszt leczenia

 • This topic is empty.
Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #201197
  rkoper1

  Witam
  Miałem wypadek a raczej kolizje samochodowa. Gdzie przed wychamowaniem przed jadącym przedemna traktorem wpadłem w poślizg i uderzyłem w samochód jadący z naprzeciwka. Mi nic sie nie stalo ale osoba z drugiego samochodu trafiła na 4 dni do szpitala. Po tym wszystkim miałem mieć sprawe w sądzie ale okazało sie ze ze względu na to ze jest to kolizja gdzie osoba poszkodowana miała uszczerbek na zdrowiu do 7 dni skończyło sie na mandacie. Teraz sprawa zaczyna sie komplikować ponieważ osoba ta twierdzi że będzie miała z tego powodu 2 operacje i zastanawia mnie kto za to będzie płacił czy ja jako sprawca wypadku czy NFZ czy moze ubezpieczyciel samochodu. W samochodzie którym kierowałem było AC. Ja niestety jestem studentem i nie pracuje z tego tytułu nie posiadam żadnych zarobków przez co cięzko będzie mi pokryć koszty leczenia tej osoby.

  Co w takiej sytuacji robić ?

  #263033
  bieri

  To Ci powinno trochę wyjaśnić :

  Ubezpieczenia komunikacyjne dzielą się na dwie grupy: dobrowolne oraz obowiązkowe, czyli OC – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu .

  W Twoim przypadku jak rozumiem miałeś wykupione OC ?? tak więc w ramach ubezpieczenia OC wypłacane są pieniądze dla poszkodowanych w wypadkach, do których doszło z winy ubezpieczonego.

  #263035
  bieri

  Dopisze jeszcze jedno :

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest przypisane do samochodu i bez względu na to kto kierował samochodem istnieje odpowiedzialność z polisy OC. Także w twoim przypadku poszkodowana osoba musi się zwrócić do TU gdzie było ubezpieczenie OC.

  A jeszcze jedno to był Twój samochód na Ciebie ubezpieczony ?

  #263034
  rkoper1

  Miałem wykupione obowiazkowe OC i dobrowolne AC.

  Czyli ja do tego leczenia nic nie dokładam ?

  #263036
  rkoper1

  Samochód zarejestrowany na ojca. Ale wykupione było że samochód posiada wiele kierowców. Jakaś tam dopłata do tego była

  #263037
  bieri

  No to w takim razie niech osoba poszkodowana kieruje wszelkie swoje roszczenia do waszego Tu po to się ubezpieczaliście. Was pewnie może czekać zwyżka składki kolejnego okresu OC itd….

  Pozd.

  #263038
  rkoper1

  No to troche mnie to uspokoiło. Zwyżka i tak będzie ponieważ oba samochody mają szkode całkowitą.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.