fbpx

Wypadek motocyklowy (zmiażdżone kolano) – sprawca zbiegł z miejsca

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #200739
  Liza

  Wypadek miałam 25.10.2006. o 20:30 na ul. Świętokrzyskiej w Warszawie, w okolicy Ministerstwa Finansów.
  Jechałam od strony Tamki w kierunku Marszałkowskiej lewym pasem. Zaraz za półkolistym zakrętem, pod górkę, wyminęłam auto i rozpostarła się przede mną pusta droga, którą codziennie wracałam z zajęć do domu . Mżawka padała od półtorej godziny – zlepiony bród, śmiecie i inne syfy osiadły na nawierzchni. Po przejechaniu pierwszych świateł wyskoczyło mi z lewej strony czarne BMW.
  Gość stał w korku na pasie w przeciwnym kierunku. Oddzielała nas linia ciągła. Nagle stwierdził, że chce zawrócić i wjechał na mój pas. Wiedziałam, że za mną na obydwu pasach jadą samochody, więc nie mogłam uciec na prawo. Po lewej był sznur samochodów. Aby nie wjechać w zderzak czarnego BMW nacisnęłam przedni hamulec, prawdopodobnie za szybko, co mogło spowodować zablokowanie przedniego koła.
  Moto wpadło w poślizg, w 2 sekundy poleciało na lewo, nie miałam nawet szans cokolwiek zrobić. W czasie upadku podparłam się nogą i doszło do zmiażdzenia kolana. Sprawca nie zatrzymał się w ogóle, zbiegł z miejsca.

  Mam dwóch świadków. Jeden z nich zapamiętał tylko litery i jedną cyfrę z rejestracji. Policja nadal, od 4 miesięcy, szuka sprawcy.

  Po wypadku 12 dni spędziłam w szpitalu. Miałam 2 operacje kolana, od 4 miesięcy chodzę o kulach. Dopiero za miesiąc powinnam chodzić samodzielnie.

  Mam następujące pytania do Forumowiczów:

  1. Czy ktoś miał podobną sytuację (sprawca zbiegł z miejsca wypadku) i udało się policji go odszukać?
  2. Czy można na własną rękę przyspieszyć dochodzenie?
  3. Czy można dostać film z kamery w innych miejscach? Lub na tej samej ulicy? Mimo, że policji nie udało się takiego filmu uzyskać?
  4. Czy w PZU uzyskam jakieś odszkodowanie mimo, że aktualnie sprawca nie został odnaleziony?

  Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc, bardzo proszę o odpowiedź w tej sprawie.

  Liza

  #260683
  Campter.pl

  witaj,
  Jeżeli nie uda się odnaleźć sprawcy, a policja stwierdzi winę zbiegłego z miejsca wypadku, wówczas możesz starać się o odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Roszczenie do UFG zgłasza się przez dowolny zakład ubezpieczeń, który ma obowiązek przyjąć szkodę. Postępowanie likwidacyjne trwa dłużej niż standardowo, jednak odszkodowanie jest wypłacane w pełnej wysokości.
  Jeżeli policji nie udało się odnaleźć sprawcy już prawdopodobnie go nie odnajdą. Dobrze, że dysponujesz świadkami zdarzenia.
  Czy na miejscu wypadku była policja i pogotowie? Czy powiadomiłaś o tym zdarzeniu później?
  Decydujące znaczenie w sprawie ma opinia policji co do sprawstwa wypadku. Jesteś pewna, że policja uznała winnym kierowcę BMW?
  Jeżeli tak zgłoś szkodę do UFG.
  w razie problemów zapraszam do skorzystania z naszych konsultacji

  #260684
  Liza

  Witam. W październiku 2007 miałam wypadek motocyklowy. Kierowca BMW zajechał mi drogę, przez co zmuszona byłam do awaryjnego hamowania w deszczu i doszło do wywrócenia się motocykla. W czasie upadku podparłam się nogą o asfalt i doszło do zmiażdzenia kolana. Ze sprawcą wypadku nie miałam kontaktu – zbiegł on z miejsca natychmiastowo. Nie jest znany z imienia i nazwiska. Mam dwóch świadków, którzy go widzieli podczas tego manewru i stwierdzili jego winę. Jeden z nich widział sprawcę od tyłu i częściową rejestrację jego pojazdu – czarnego BMW.

  Moja sprawa na policji ciągnęła się przez 6 miesięcy. Przesłuchiwano świadków, ale żaden nie przyznał się do winy. Jest jeden podejrzany z Warszawy, ale nie postawiono mu zarzutu z braku dowodów.

  Mam całą historię swojej choroby, opis dwóch operacji. Od 6 miesięcy chodzę na rehabilitację i jeszcze nie jest ona zakończona.

  Dostałam dzisiaj list z prokuratury rejonowej. Umorzono dochodzenie z powodu braku dowodów i braku oskarżonego w tej sprawie. Dodatkowo, napisali, że miałam nogę skręconą zaledwie, a miałam zmiażdżone kolano i rehabilitacji po 6 miesiącach jeszcze nie zakończyłam.

  Mam 7 dni na odwołanie. Czy ktoś mi może pomóc w tej sprawie? Zupełnie nie znam się na tym. Będę wdzięczna za każda pomoc.

  Proszę o kontakt.
  LIZA

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.