fbpx

wypadek na nartach

 • This topic has 4 odpowiedzi, 5 odpowiedzi, and was last updated 09/02/2013 by Mariusz.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #200103
  markli29

  W lutym na nartach miałam wypadek w którym doszło do całkowitego zerwania więzadła krzyżowego przedniego w kolanie. Podczas 8 dniowego pobytu w szpitalu przeszłam zabieg operacyjny – altroskopię, w chwili obecnej jestem w trakcie rehabilitacji (6 tydzień). W związku z tym mam 2 pytania. Czy czas powrotu do zdrowia i długość rehabilitacji wpływa na wartość odszkodowania? Jaki procent uszczerbku na zdrowiu stanowi całkowicie zerwane więzadło? Dodam, że posiadam ubezpieczenie na życie i NNW.

  #210070
  asia

  Witam.
  Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy Twoje ubezpieczenie NNW obejmuje wypłatę odszkodowań ze takie zdarzenia jak będące wynikiem wypadku na nartach. Kolejną sprawą, bezpośrednio wynikającą z zapisów ogólnych warunków umowy, jest wysokość uszczerbku na zdrowiu za obrażenie takiej jak zerwanie więzadła.
  Jeżeli zaś chodzi o wysokość odszkodowania – to niewątpliwie uzasadniony pobyt w szpitalu a także przebyta rehabilitacja i koszty z nią związane mogą powiększyć odszkodowanie o ile ogólne warunki twojego ubezpieczenia to przewidują.
  pozdrawiam

  #210071
  siatkarka7

  ja mialam artroskopie i w nastepstwie rekonstrukcje acl.. skrecilam kolano na treningu w 2006 roku (wrzesien) teraz dopiero moge sie starac o odszkodowanie 2008 ( kwiecien) i watpie ze czas ma jakies znaczenie na to ile ci przyznaja bo ja ze szkoly za odszkodowanie bez zadnej komisji dostalam 3% -270 zl .Rehabilitacja trwa do dzisiaj czyli 7 miesiac, mialam komplikacje pobyt w szpitalu 16 dni… unieruchomienie przeszlo mesiac… i jakos niczego nie wzieli pod uwage,ani czasu rehabilitacji,ani pobytu w szpitalu i nawet uszczerbku na zdrowiu… bede sie odwolywac…

  #207355
  Hodak

  Witam,
  Miałem wypadek na stoku, wywróciłem się na nartach. Był to zorganizowany obóz narciarski, upadłem na stoku, straciłem przytomność na dziesięć minut, doznałem rozcięcia i opuchlizny części twarzy oraz wstrząsu mózgu. Byłem w kasku i trzeźwy. GOPR zabrał mnie ze stoku prosto do szpitala, leżę tutaj już drugi dzień, najprawdopodobniej będę leżał jeszcze jeden. Miałem ubezpieczenie NNW, jestem jeszcze ubezpieczony w szkole. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie?

  #291392
  Mariusz

  Witam, tak może Pan dochodić roszczeń po zakończonym leczeniu ze wszystkich dobrowolnie opłacanych polis z ramienia NNW.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.