fbpx

WYPADEK NA ROWERZE

• This topic has 36 odpowiedzi, 14 odpowiedzi, and was last updated 24/01/2014 by sonia1985.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 37)
  • Autor
    Wpisy
    ilona k

MOJA KOLEZANKA JECHALA NA ROWERZE Z DZIECKIEM NA BAGAŻNIKU. NA ZAKRECIE STRACILA RÓWNOWAGĘ,POSLIZNELA SIE NA PIASKU I SIE PRZEWROCILA. W KONSEKWENCJI WYPADKU 3 MIESIACE JEZDZILA NA WOZKU INWALIDZKIM. CZY NALEZY SIE JEJ JAKIES ODSZKODOWANIE? JAK TAK TO OD KOGO? PROSZE O ODP

imported_michal

jeżeli sama spowodowała ten wypadek, nie ma co liczyć na odszkodowanie, ewentualnie z własnego ubezpieczenia typu NW.

MariaGa

Witam!
    Mój mąż jadąc na rowerze wywrócił się z własnej winy,upadając złamał 2 kręgi szyjne. Czy może może ubiegać się o odszkodowanie? Maz jest ubezpieczony w pracy.

karola_p

wydaje mi sie, ze jesli upadek nie nastapil w miejscu pracy to nie ma prawa do odszkodowania

pucoas

Witam. Mam pytanie. Otóż 20 maja br. doznałem złamania obojczyka w wyniku wypadku na rowerze. 6 dni spędziłem w szpitalu, ponieważ miałem operacje zespalającą obojczyk. Niestety niecały miesiąc później miałem ponownie operacje, bo wdało się zakażenie i usunięto mi materiał zespalający w wyniku czego powstał staw rzekomy, czyli kość nie jest prawidłowo i mocno zrośnięta. Byłem ubezpieczony grupowo w firmie. Czy należy mi się odszkodowanie z tytułu NW? Pozdrawiam.

paruslex

Witam,
    może Pan zgłosić szkodę w ramach ubezpieczenia grupowego, właściwe druki powinny być w kadrach. Jeżeli są inne ubezpieczenia NNW wówczas też proszę tam zgłosić szkodę.
    Jeżeli do wypadku doszło nie z Pana winy, wówczas może Pan dostać odszkodowanie z OC sprawcy.

szkoda
    pucoas wrote:
    Witam. Mam pytanie. Otóż 20 maja br. doznałem złamania obojczyka w wyniku wypadku na rowerze. 6 dni spędziłem w szpitalu, ponieważ miałem operacje zespalającą obojczyk. Niestety niecały miesiąc później miałem ponownie operacje, bo wdało się zakażenie i usunięto mi materiał zespalający w wyniku czego powstał staw rzekomy, czyli kość nie jest prawidłowo i mocno zrośnięta. Byłem ubezpieczony grupowo w firmie. Czy należy mi się odszkodowanie z tytułu NW? Pozdrawiam.

1) Współczuję nieszczęścia oraz tego, że doszło do stawu rzekomego. Wynika z tego, że szykuje się jeszcze jednak operacja;
    Co do zasady należy się Panu odszkodowania z ubezpieczenia dobrowolnego NNW grupowego (np. w pracy) jak i indywidualnego. Wysokość odszkodowania liczy sie jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Z ubezpieczeń dobrowolnych NNW co do zasady wypłaca się jedynie odszkodowanie- nie wypłaca się zadośćuczynienia. Trzeba zapoznać się z pakietem ubezpieczenia i ogólnymi warunkami ubezpieczenia- być może przewiduje dodatkowe odszkodowania za każy dzień pobytu w szpitalu oraz zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. Zwykle szkodę zgłasza się po zakończeniu leczenia i rehabiltacji, gdyż dopiero wówczas można ustalić procentowy, trwały uszczerbek na zdrowiu. No chyba, że zachodzi ryzyko przedawnienia roszczenia czy też szkoda likwidowana jest z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca (jeśli to był wypadek drogowy). Na marginesie zaznaczę, że nie mówi się o pracy w firmie, a w spółce osobowej lub kapitałowej. Po prawniczemu firma to tylko nazwa, a spółka osobowa prowadzi przedsiębiorstwo pod własną firmą (art. 8, 24, 86, 104, 125, k.s.h.).

pucoas

Witam. Dziękuje za odpowiedzi. Chirurg mnie już uprzedził, że czeka mnie jeszcze jedna operacja, gdzie będą nawet pobierać cześć kości z żebra aby to połączyć. W kadrach powiedziano mi, że moje ubezpieczenie obejmuje pobyt w szpitalu. Potrzebny druk wydrukowałem ze strony PZU bo tam właśnie byłem ubezpieczony. Proces mojego leczenia na stan dzisiejszy się już zakończył. Mam wypisaną już kartę o tym, że mogę podjąć pracę. W wypadku nie uczestniczyły osoby trzecie. Po prosty przy próbie omijania studzienki nieszczęśliwie skręciłem. Mam jeszcze jedno pytanie. Generalnie pracowałem 2 miesiące i tylko przez te 2 miesiące były odprowadzane składki na ubezpieczenie. Niestety nie kontynuowałem go. Czy zatem w ogóle mogę się starać o odszkodowanie? A! I mam jeszcze jedno pytanie. Czy potrzebuje kopi wypisów ze szpitala itp z oryginalną pieczątką? Niestety oryginały mam u moich lekarzy a kopie tylko są u mnie. Czy t o będzie stwarzało jakiś problem??

szkoda
    pucoas wrote:
    Witam. Dziękuje za odpowiedzi. Chirurg mnie już uprzedził, że czeka mnie jeszcze jedna operacja, gdzie będą nawet pobierać cześć kości z żebra aby to połączyć. W kadrach powiedziano mi, że moje ubezpieczenie obejmuje pobyt w szpitalu. Potrzebny druk wydrukowałem ze strony PZU bo tam właśnie byłem ubezpieczony. Proces mojego leczenia na stan dzisiejszy się już zakończył. Mam wypisaną już kartę o tym, że mogę podjąć pracę. W wypadku nie uczestniczyły osoby trzecie. Po prosty przy próbie omijania studzienki nieszczęśliwie skręciłem. Mam jeszcze jedno pytanie. Generalnie pracowałem 2 miesiące i tylko przez te 2 miesiące były odprowadzane składki na ubezpieczenie. Niestety nie kontynuowałem go. Czy zatem w ogóle mogę się starać o odszkodowanie? A! I mam jeszcze jedno pytanie. Czy potrzebuje kopi wypisów ze szpitala itp z oryginalną pieczątką? Niestety oryginały mam u moich lekarzy a kopie tylko są u mnie. Czy t o będzie stwarzało jakiś problem??

1) Tak- należy się odszkodowanie jeśli ów okres objęty był ubepzieczeniem dobrowolnym;

2) Nie powinno być problemu, powinny wystarczyć kserokopie- istotne będzie też zaświadczenie o zakończeniu leczenia i rehabilitacji. Zresztą trzeba zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

pucoas

Mam ostateczne pytanie. Ponieważ upadek na rowerze miałem podczas wjazdu na chodnik to czy przypadkiem PZU nie uzna tego za umyślne spowodowanie wypadku??

szkoda
    pucoas wrote:
    Mam ostateczne pytanie. Ponieważ upadek na rowerze miałem podczas wjazdu na chodnik to czy przypadkiem PZU nie uzna tego za umyślne spowodowanie wypadku??

Nie ma raczej takich podstaw. Trzeba zresztą przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia- tam jest wszystko szczegółowo wyjaśnione.

paruslex
    pucoas wrote:

Witam,
    nie musi Pan pisać w zgłoszeniu szkody, że krawężnik miał np.: 15 cm, można ogólnie napisać, że przyczyną była nierówność na powierzchni…

pucoas

Witam!! W czwartek byłem w PZU! W poniedziałek dostałem wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu. Kwota się zgadza. Dziś dostałem wypłatę za trwały uszczerbek na zdrowiu. Przyznali mi 5pkt!! Kpina! Bo staw rzekomy zaczyna się od 10!! Co powinienem zrobić??

szkoda
    pucoas wrote:
    Witam!! W czwartek byłem w PZU! W poniedziałek dostałem wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu. Kwota się zgadza. Dziś dostałem wypłatę za trwały uszczerbek na zdrowiu. Przyznali mi 5pkt!! Kpina! Bo staw rzekomy zaczyna się od 10!! Co powinienem zrobić??

Złożyć odwołanie. Co prawda przepisy nie zabraniając przyznać nawet mniejszego procentowego uszczerbku na zdrowiu ale jeśli sprawa jest ewidentna to myślę, że warto składać odwołanie.

pucoas

Tylko teraz w jaki sposób napisać to odwołanie? Dodałem w PZU jako załącznik od mojego lekarza prowadzącego, że mam staw rzekomy. Drugi raz mam to im wysłać?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 37)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.