fbpx

wypadek na terenie zakladu pracy?

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #206989
  jarz34

  witam. pracuje jako pomoc przedszkolna.uległam wypadkowi na terenie szkoły. prace, w dniu wypadku, konczyłam o godz 16.30. po tym czasie , przechodząc przez stołówkę szkolną, przewróciłam, sie, poprzez niefortunne postawienie nogi, uszkadzając nadgarstek.dodam iż byłam juz przebrana i kierowałam sie do wyjścia , z pracy.czy pracodawca uzna to zdarzenie jako wypadek w pracy.proszę o wyjaśnienie.pozdrawiam

  #289148
  szkoda

  1) Tak- jest to wypadek przy pracy. Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 1 lipca 2009 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy (Dz. U. Nr 105, poz. 870) pracownik, który uległ wypadkowi, jeżeli stan jego zdrowia na to pozwala, powinien poinformować niezwłocznie o wypadku swojego przełożonego. Wyrok S.N. z dn. 15 czerwca 1980 r. III PR 33/80 „Przyczyną zewnętrzną w rozumieniu art. 6 ustawy wypadkowej z 12.VI.1975 r. może być nawet niefortunny odruch pracownika – jego nieskoordynowane poruszenie się. Wyłączenie przyczyny zewnętrznej byłoby uzasadnione tylko wtedy, gdyby istniały podstawy do ustalenia, że wypadek pracownika został spowodowany jego schorzeniem łączącym się np. ze skłonnością do omdleń lub zakłóceń równowagi”.

  #289149
  jarz34

  dziękuję za wyjaśnienia.

  #289150
  szkoda

  Szkodę można likwidować z ubezpieczenia wypadkowego w ramach stosunku pracy domagając się jednorazowego odszkodowania z ZUS za trwały uszczerbek na zdrowiu oraz z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych (zawartych przez pracodawcę) oraz indywidualnych.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.