fbpx

wypadek nieletniego a kwota odszkodowania

• This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
    oskar 146

mój synek ma 6, 5 roku był uczestnikiem wypadku samochodowego, w wyniku czego od dwóch miesięcy występują u niego zaburzenia koncentracji. zaburzenia równowagi ( w pewnych sytuacjach) pod wpływem stresu. poza tym ma moczenia nocne bezwiedne, przy czym nie pamieta tego co i dlaczego zrobił. wykonuje także różne inne czynności o których rano nie pamieta. na przykład odkręca gaz i idzie spać . w snach pojawiają się traumtyczne przezycia ( z wypadku) . w dzień nie potrafi opisać wypadku i twierdzi że nie pamieta, podczas snu poci się nadmiernie czasami krzyczy w czasie snu. to są główne objawy.
    co do wypadku nie byliśmy sprawcą. uderzenie nastąpiło bezpośrednio w jego strone samochodu. lekarze z karetki nie skierowali dziecka na badania do szpitala po wypadku ani też nie było wykonane żadne badanie.

co mamy teraz zrobić jak się poruszać i do kogo się zwrócić o pomoc.

April

witam a próbowałaś skonsultować się z psychologiem? Powinnaś poszukać dobrego psychologa dziecięcego i umówić swoje dziecko na jakąś wizytę.

oskar 146

hej witam oczywiście zrobiłem to już wcześniej. słyszałem że można ubiegać się o odszkodowanie dla dzieci uczestniczących w wypadku z polisy OC sprawcy , nawet gdy nie odniosły one żadnych obrażeń w jego wyniku ( w tym czasie ) , a które mogą pojawić się później , jaka jest graniczna data przedawnienia rozczeń w tej sytuacji? czy to prawda . pozdrawawiam

April

tak to prawda zresztą obrażenia psychiczne traktowane są na równo z obrażeniami fizycznymi, i na pewno powinno być to uwzględnione przy zadośćuczynieniu. Jeżeli w sprawie nie toczy się postępowanie karne szkodę można zgłosić do upływu 3 lat od momentu jej zaistnienia. Ale radzę zrobić to jak najszybciej. Z doświadczenia wiem, że te sprawy zwykle są niepotrzebnie przeciągane przez ubezpieczalnie.

keri
    bohun2006 wrote:
    przedewszystkim najwazniejsza jest dokumentacja z miejsca zdarzenia , notatka z policji,kto byl sprawca ,i gdzie byl ubezpieczony,na zgloszenie szkody osobowej masz chyba 10 lat, ale przepisy sie w ostatnim roku pozmienialy wiec nie jestem pewien,musisz zebrac dokumentacje medyczna dotyczaca leczenia ,badan,itp.i z tym wszystkim udac sie do firmy ubezpieczeniowej sprawcy i wypelnic wniosek zgloszenia szkody,to poczatek, jakby firma stawiala opory to nie probuj z nimi dyskutowac ,WAZNE!!!!!!!! niech ci dadza na pismie odmowe przyjecia zgloszenia szkody,a potem to juz najlepiej do RZECZNIKA PRAW UBEZPIECZONYCH tyle co ci moge poradzic
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.