fbpx

wypadek podczas pracy w Holandi.

zbigszuk
Poszkodowany

jestem na wcześniejszej emeryturze.Zatrudnilem się do Polskiej firmy która wysyła pracowników do pracy w Holandi.Tam podczas pracy uległem wypadkowi (złana pięta) nie z mojej winy.Byłem na zwolnieniu 4-miesiące.Dowiedziałem się że firma w której nadal jestem pracownnikiem nie ubespiecza pracowników,opróczskładek i ubezpieczeń w ZUS-ie.Czy mogę i gdzie domagać się odszkodowania

zbigszuk
Poszkodowany

jestem na wcześniejszej emeryturze.Zatrudnilem się do Polskiej firmy która wysyła pracowników do pracy w Holandi.Tam podczas pracy uległem wypadkowi (złana pięta) nie z mojej winy.Byłem na zwolnieniu 4-miesiące.Dowiedziałem się że firma w której nadal jestem pracownnikiem nie ubespiecza pracowników,opróczskładek i ubezpieczeń w ZUS-ie.Czy mogę i gdzie domagać się odszkodowania

blender
Poszkodowany

oczywiście że możesz, niestety w Holandii to dość długo trwa. zgłoś się do prawnika

blender
Poszkodowany

jak doszło do wypadku? czy Twój pracodawca-zleceniodawca na miejscu w Holandii w jakiś sposób zawinił w wypadku?

zbigszuk
Poszkodowany

Posiadam protokół powypadkowy w którym stwierdzono że wypadek stał się nie z mojej winy. W wnioskach powypadkowych zalecono aby "holenderski właściciel wyposażył urządzenie w blokadę zabezpieczającą przed niekontrolowanym przesuwaniem się urządzenia".

tjarda
Poszkodowany

Co do ubezpieczen w holandii mozesz jedynie uzyskac odszkodowanie przy wypadku przy pracy nie w drodze do oraz powrotu.Ubezpieczenie wyplaca 70% przez okres przebywania na ziektewet*chorobowe) wyplaca je uwv.pozniej masz szanse domagania sie odszkodowania polecam firme jurilex b.v, campter,arbo claim pobieraja one prowizje 0d 10 d0 20% od uzyskanego odszkodowania.

zbigszuk
Poszkodowany

Po jakim czasie od momentu kiedy uległem wypadkowi w czasie pracy w Holandi nie mam prawa ubiegać się od.szkodowania od pracodawcy.Wypadek nie był z mojej winy.

gacek966
Poszkodowany

Jeśli wypadek był z winy pracodawcy tzn przyjął on odpowiedzialność za wypadek, można się starać o odszkodowanie z oc. Konieczne musi być protokół powypadkowy oraz wszystkie dokumenty medyczne. Najlepiej zlecić taką sprawę firmie odszkodowawczej.

• Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać