fbpx

wypadek podczas wykonywania pracy paweł

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #201200
  pawel

  Witam.
  Ostatnio miałem wypadek w pracy i mam dwa pytania. Czy oprócz przymusowego ubezpieczenia w zusie muszę być też ubezpieczony u innego ubezpieczyciela. Zakład w którym pracuje zatrudnia około 500 osób. Wiem że część pracowników przymusowo musiała ubezpieczyć się w innej firmie ubezpieczeniowej. Czy firma może stwierdzić że nie był wypadek i że to mogło się stać z mojej winy.
  Dziękuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam.
  Paweł.

  #263044
  imported_michal

  witam:)
  fajnie to ująłeś – „przymusowe ubezpieczenie w ZUS” ;) to fakt, ono jest przymusowe – ale pozwala Ci żyć jako tako na rencie jak coś się stanie;)
  ubezpieczenie dodatkowe w firmie nie jest obowiązkowe, ale dobrze je mieć:)
  co do winy – oczywiście, że firma może stwierdzić, że wypadek to Twoja zasługa, ale od tego jest inspekcja pracy aby zbadać wszystkie okoliczności wypadku. Jeżeli masz wątpliwości, skontaktuj się z nimi.

  #263045
  Ewania

  Jesli masz protokol powypadkowy, w ktorym nie uznano wypadku za wypadek przy pracy – odwolujesz sie od ustalen protokolu do Sądu Pracy.
  Jesli wypadek jest uznany za wypadek przy pracy, ale w punkcie 5 protokolu stwuierdzono, ze wylaczna przyczyna lezala po Twojej stronie, to ZUS odmowi Ci najprawdopodobniej odszkodowania. A wtedy odwolasz sie z kolei od decyzji ZUSu tez do sądu.

  Do Inspekcji Pracy zwrocilbys sie natomiast wtedy, gdyby pracodawca w ogole nie sporzadzil protokolu i nie przeprowadzil postepowania powypadkowego.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.