fbpx

Wypadek podczas wysiadania z samochodu – odszkodowanie z NW

 • This topic has 10 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, and was last updated 06/04/2020 by Izabela Praska.
Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #205805
  Ania

  Witam.podczas wysiadania z samochodu doznałam złamania kostki bocznej i krawędzi tylnej goleni prawej.Składając dokumenty do PZU z ubezpieczenia indywidualnie kontynuowanego Pani zapytala ,czy zglaszalam wypadek samochodowy w firmie w której byl ubezpieczony samochód.Może ktoś mial podobną sytuację i coś może powiedzieć .Proszę o odpowiedź.

  #282874
  andrzejgryczka

  Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje szkody powstałe przy wsiadaniu i wysiadaniu. Warto zgłosić roszczenie być może dostaniesz odszkodowanie i zadośćuczynienie na dużo wyższym poziomie niż to z NNW.

  #282875
  Ania
  andrzejgryczka wrote:
  Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje szkody powstałe przy wsiadaniu i wysiadaniu. Warto zgłosić roszczenie być może dostaniesz odszkodowanie i zadośćuczynienie na dużo wyższym poziomie niż to z NNW.

  A jeśli mam tylko OC czy mogę dochodzić odszkodowania?Czy potrzebne jest NW?

  #282873
  andrzejgryczka

  Właśnie z OC dochodzi się takiego odszkodowania, zadośćuczynienia

  #282876
  Ania
  andrzejgryczka wrote:
  Właśnie z OC dochodzi się takiego odszkodowania, zadośćuczynienia

  Czy Ty się dobrze w tym orientujesz?Bo ja dowiadywałam się od pani w firmie ubepieczeniowej i powiedziala,że jeślli to było moim samochodem to nic z tego ,nawet jak podam kogoś z rodziny to też nie bo za bliskie pokrewieństwo czy coś takiego.Proszę o odpowiedź.

  #282877
  andrzejgryczka

  W pierwszym poście nie napisałeś, że chodzi o ubezpieczenie Twojego samochodu stąd moja wypowiedź. Sytuacja wygląda w ten sposób:
  1. jeśli byłeś pasażerem swojego auta i przy wysiadaniu odniosłeś szkodę, za którą odpowiedzialność ponosi kierujący to masz prawo do ubiegania się o zadośćuczynienie z ubezpieczenia OC swojego samochodu
  2. jeśli byłeś kierującym i szkoda powstała przy wysiadaniu to OC nie działa

  #282878
  Ania

  Tak wysiadałam ze swego samochodu którym kierował mąż,zatrzymał się pod górkę ja w tym czasie wysiadalam samochód zaczł się wolno staczać mąz nacisnął hamulec no i upadłam,jedną nogę wystawilam z samochodu a druą podczas gdy zachamowal i wtedy upadlam.Czy w tej sytuacji mogę domagać się odszkodowania?
  Jeśli tak to …samochód mam ubezpieczony w MTU co teraz powinnam zrobić ?

  #282879
  andrzejgryczka

  Z opisu wynika, że jest odpowiedzialność kierującego (odpowiedzialność cywilna – bo to z jego winy / zaniedbania samochód się stoczył) i masz prawo do zadośćuczynienia.
  W takiej sytuacji zrób zgłoszenie szkody do MTU – załącz opis zdarzenia, dokumentację medyczną rachunki itp. MTU jest trudnym ubezpieczycielem i mogą robić problemy, jak coś będzie nie tak to odwołanie do Rzecznika Ubezpieczonych.

  #282880
  Ania

  Dziękuję za pomoc,dam znać jak sprawy się potoczyły.

  #382898
  Noemi
  Uczestnik

  Witam serdecznie. W swoim samochodzie mam NW do polisy OC. Moja nastoletnia córka wysiadając z auta zahaczyła o próg łamiąc sobie rękę w nadgarstku. Będziemy się starać o odszkodowanie z polisy szkolnej, ale czy możemy też złożyć dokumenty do ubezpieczyciela NW skoro mam taką polisę wykupioną łącznie z OC?

  #382921
  Izabela Praska
  Moderator

  Witam serdecznie,

  większość ubezpieczycieli OC proponuje dodatkowo ubezpieczenie NW aby można było się starać o odszkodowanie również gdy kierowca jest sprawcą zdarzenia i doznał obrażeń ale również wtedy, gdy stanie się komuś krzywda podczas postoju czy wychodzenia z samochodu. Polisy te są bardzo różne i należałoby przeanalizować warunki umowy bo każdy ubezpieczyciel ma inne, ale w takiej sytuacji wydaje mi się, że to ubezpieczenie powinno obejmować opisaną przez Panią sytuację.

  Wysokość odszkodowania zależy od samej polisy, jej ogólnych warunków ubezpieczenia oraz sumy ubezpieczenia (za 1% może być przyznawana różna kwota np. 100, 200, 500 zł itd. – taka informacja zawarta jest w polisie). Za złamanie nadgarstka można dostać od 1 do nawet 25% uszczerbku na zdrowiu. Zależy on od miejsca złamania, przebytych zabiegów i rehabilitacji, wdrożonego leczenia i stanu zdrowia po zakończeniu leczenia.

  Życzę powodzenia i dużo zdrowia dla córki. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

  Pozdrawiam,
  Izabela

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.