fbpx

Wypadek przy pracy, ponowne złamanie ręki – odszkodowanie

 • This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #207788
  kostka_fazy

  Witam
  Pracuję w kopalni. Dnia 02.12.2011r. miałem wypadek na dole z winy innego pracownika. Doznałem wieloodłamowego złamania trzonów kości łokciowej i promieniowej lewej z przemieszczeniem. Wykonano mi zabieg operacyjny (krwawą repozycje złamania kości promieniowej i łokciowej, zastosowano stabilizację płytami otworowymi i śrubami). Ręka była usztywniona szyną, po zdjęciu 12 szwów gipsem , w sumie przez 10 tyg. W kwietniu 2012r kiedy to nadal przebywałem na zwolnieniu lekarskim (oczywiście 100% płatny) poślizgnąłem się na schodach w domu , upadłem na lewa rękę w wyniku czego doszło do ponownego złamania trzonu kości łokciowej i promieniowej lewej oraz obu płytek stabilizacyjnych. Znowu wykonano zabieg chirurgiczny – usunięto złamane płytki z obu kości, które zespolono dwoma płytami rekonstrukcyjnymi ze śrubą AO oraz wykonano spongioplastykę kością allogeniczną miejsc złamań kości przedramienia. Ponownie ręka została usztywniona, tym razem na 13 tygodni. Do 29 grudnia przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym, po tym okresie wracam do pracy. Uzyskałem już zdolnośc od lekarza. Jestem ubezpieczony w PZU, opłacam składkę w wys 85 zł. 1% wynosi 600zł. Moje pytania sa następujące:

  1. Czy Pzu rozpatrując moją sprawę będzie brało pod uwage tylko wypadek z grudnia czy także z kwietnia? Będzie to liczone wspólnie, każde osobno (wypadek w pracy, nieszczesliwy wypadek w domu) czy takze drugiego zdarzenia w ogóle nie wezmą pod uwagę (odstęp między nimi wynosi 4 miesiące) ? Na jaki % trwalego uszczerbku, a tym samym odszkodowanie mogę liczyć?

  2. Pracownica w Pzu przekazała mi informacje że „ubezpieczyciel może naliczyć niski procent lub odrzucić wniosek ze względu na to że jest koniec roku i nie mają pieniędzy”. Radziła starać się o odszkodowanie w styczniu. Jest to dla mnie śmieszne i żalosne zarazem. Dokumenty złozyłem w środę, na infolinie pzu dzwoniłem w sobote z zapytaniem czy wniosek jest zlożony (pracownica podpadła swoim stwierdzeniem – w końcu guzik mnie obchodzi czy pzu ma kase czy nie ). Uzyskałem informacje że NIE – mam dzwonić w poniedziałek czy wniosek juz mają w systemie.
  Czy czas 30 dni liczony jest od dnia złożenia dokumentów w biurze pzu czy od momentu zarejestrowania w ich systemie? Sądze że pracownica działa na zwłokę a tym samym na moją niekorzyść.

  Dziekuje bardzo za wszelkie odpowiedzi, wyjaśnienia a także z chęcią przyjme jakiekolwiek rady.
  Pozdrawiam

  #292580
  konrad157

  1- Firmy ubezpieczeniowe w tym również PZU, mogą potraktować kolejne złamania ręki jako te same zdarzenie tzn. po pierwszym złamaniu nie nastąpiło całkowite zrośnięcie kości i w wyniku zbyt szybkiego zakończenia leczenia nastąpiło powtórne złamanie w tym samym miejscu. Uważam, że z tym pytaniem powinien się poszkodowany/na zwrócić do lekarza, gdyż aby było możliwe wystąpienie z ponownym roszczeniem, należałoby udowodnić, że kolejne złamanie ręki nie ma nic wspólnego z pierwszym i jest nowym zdarzeniem. Proszę również dokładnie zapoznać się z OWU.

  2- PZU decyduje o zasadności roszczenia na podstawie dokumentacji z tym, że wykonuje zobowiązania najpóźniej w terminie 30 dni od daty otrzymania zawiadomienia o zdarzeniu objętym odpowiedzialnością. W przypadku, gdy wyjaśnienie w powyższym terminie okoliczności koniecznych do ustalenia odpowiedzialności PZU w stosunku do ubezpieczonego albo wysokości zobowiązania okazało się niemożliwe, PZU wykonuje zobowiązanie w ciągu 14 dni od dnia, w którym przy zachowaniu należytej staranności wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe, z tym że część bezsporna świadczenia zostanie wypłacona w terminie wskazanym wyżej. Wszystkie powiadomienia, wnioski i oświadczenia mające związek z umową wymagają dla swej skuteczności zachowania formy pisemnej lub innej formy uzgodnionej przez ubezpieczającego i PZU, wywierają skutek prawny z chwilą doręczenia!!!.

  #292582
  kostka_fazy

  Witam
  Dziękuje za odpowiedzi
  PZU przyznało mi 9% uszczerbku na zdrowiu, po odwołaniu kolejne 2%. Czy po raz drugi można się odwołać od tej decyzji czy zostaje droga sądowa? Pomimo moich nalegań PZU nadal nie chce mnie zaprosić na osobistą komisję lekarską. Nadal czekam na komisję z ZUS, a z ubezpieczalni zakładu pracy mam 22go stycznia, tak więc dopiero wtedy będę miał dokładne rozeznanie czy 11% uszczerbku przyznane przez PZU zostało zaniżone.

  #292579
  kostka_fazy

  Hestia przyznała mi 2% uszczerbku na zdrowiu! Skandal!

  #292581
  emilia35

  mogę pomóc prosze dzwonić,pisać
  781295107

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.