fbpx

Wypadek przy pracy w Finlandii.

Avatar
Brutus6
Poszkodowany

W dniu 30.10.08 uległem wypadkowi przy pracy na budowie elektrowni atomowej w Finlandii

otrzymałem tam 16 dni zwolnienia lekarskiego po czym zostałem odesłany na dalsze leczenie do kraju przez pracodawcę polskiego.Mam tutaj pierwsze pytanie bo słyszałem że za zwolnienie

lekarskie w Finlandii powinni mi wypłacić w euro?Następna sprawa że nie mogę się doprosić od pracodawcy historii choroby ani protokółu powypadkowego który miał mi być wysłany 9.11.2008.Ogólnie leczenie zakończyłem 12.12.2008 i co muszę teraz zrobić aby uzyskać odszkodowanie bo pracodawca po prostu nie odpowiada na moją korespondencje?

Avatar
falenica
Poszkodowany

Odnośnie finlandzkiego prawa nie mam stosownej wiedzy, ale w takim przypadku powinieneś tę sprawę skonsultować z prawnikiem.Skoro pracodawca nie chce przekazać Ci dokumentacji, prawnik wystąpi o to w Twoim imieniu.

Avatar
Brutus6
Poszkodowany

Dzięki tak też zrobię szukam odpowiedniego prawnika....

Avatar
ewama
Poszkodowany

Witam . Czy ktoś może udzielić mi informacji nt. wypadku przy pracy w Finlandii? Mój mąż zmarł w wyniku wypadku przy pracy , pracował on w fińskiej firmie . Odszkodowanie , które jest obowiązkowe w Finlandii , w przypadku wypadku w pracy zostało wypłacone natomiast z dokumentów od. kontroli inspekcji pracy wynika , że wina leży po stronie pracodawcy. Czy ktos może orientuje się czy w Finlandii (tak jak w Polsce) mogę domagać się uzupełniającego odszkodowania lub zadośćuczynienia od pracodawcy? Pozdrawiam .

Avatar
dao
Poszkodowany

Składam wyrazy głębokiego żalu odnośnie zaistniałego wypadku.

Finlandia, należy do UE i obowiązują Unijne przepisy. Należy się zadośćuczynienie Pani i rodzinie.

Jeśli jest taka potrzeba mogę osobiście przyjechać i udzielić odpowiedzi na każde pytanie. gg 45760066

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać