fbpx

Wypadek przy pracy w holandii Kto płaci za szpital ?

Avatar
grazynad
Poszkodowany

Pytanie tak jak w temacie . Kto zapłaci za szpital jeżeli mój mąż miał wypadek przy pracy . Praca legalna . Będę wdzieczna jeżeli ktoś odpowie . Pozdrawiam i czekam na info .

Avatar
Campter.pl
Poszkodowany

Witam,

Jak doszło do wypadku? Czy z winy pracodawcy? Opisz szerzej trochę tą sytuację, nie wykluczone, że Twój mąż będzie miał prawo do odszkodowania, które pokryje m.in. koszty leczenia szpitalnego.

Avatar
grazynad
Poszkodowany

Do wypadku doszło na budowie ,ewidentna wina leży po stronie pracodawcy z tym ,ze na drugi dzien po wypadku ślady zostały zatarte a szef gdy odwiózł męża do szpitala zeznał ,że mąż spadł z drabiny.Prawda jest taka,że mąż w raz z kolegą wykonywał prace na stropie przy urzyciu młota pneumatycznego w wyniku czego doszło do zachwiania a kolega ,który go trzymał puścił go i mąż spadł z wysokości 2 metrów.Wcześniej była tam barierka,którą zdjęto w celu lepszego dostępu.Mąż prawie od 2 tygodni leży w szpitalu i czeka na operację gdyż wcześniej nie można było podjąć się tej operacji.doznał poważnego urazu piety pięciokrotne złamanie,które wymaga dłuższego leczenia. Czy mężowi przysługuje.chorobowe ? i kto płaci za szpital?Będę bardzo wdzięczna za odpowiedż.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać