fbpx

wypadek przy pracy z „boszem”

• This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    mateusz_SNK

witam
    mój kolega pomagał mi przy domu szlifowac takie tam części metalowe, nieszczęśliwie przyciął sobie przy tym nogę (nic poważnego parę szwów), czy w takim przypadku należy mu się odszkodowanie no bo oczywiście nie miał żadnych uprawnien do korzystania z takiego sprzętu, parę lat temu pewna dziewczyna złamała noge jadąc rowerem ale nie miała karty rowerowej i nie dostała ani grosza, czy w tym przypadku może być podobnie?
    pozdrawiam
    mateusz

asia

witam
    Jeżeli osoby te nie są ubezpieczone indywidualnie lub wypadki nie miały związku z wykonywaną pracą, nie mają podstaw do odszkodowania.
    pozdrawiam

mateusz_SNK

przepraszam ale chyba nie napisałem najważniejszego: on ma 17 lat i jest ubezpieczony w szkole przez PZU (chyba s.a.) rzecz zdarzyła sie poza szkołą i to w dni wolne od nauki. Czy to zmienia w jakiś sposób postać rzeczy?

Campter.pl

Trudno tu coś więcej ustalić ze względu na brak wiedzy odnośnie warunków ogólnych ubezpieczenia, niemniej dość hipotetycznie można zaryzykować, iż odszkodowanie powinno się należeć. Zastrzegam jednak, że w zależności od postanowień OWU może być to całkiem odmienne stanowisko ubezpieczyciela.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.