fbpx

wypadek przy pracy z „boszem”

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200177
  mateusz_SNK

  witam
  mój kolega pomagał mi przy domu szlifowac takie tam części metalowe, nieszczęśliwie przyciął sobie przy tym nogę (nic poważnego parę szwów), czy w takim przypadku należy mu się odszkodowanie no bo oczywiście nie miał żadnych uprawnien do korzystania z takiego sprzętu, parę lat temu pewna dziewczyna złamała noge jadąc rowerem ale nie miała karty rowerowej i nie dostała ani grosza, czy w tym przypadku może być podobnie?
  pozdrawiam
  mateusz

  #258325
  asia

  witam
  Jeżeli osoby te nie są ubezpieczone indywidualnie lub wypadki nie miały związku z wykonywaną pracą, nie mają podstaw do odszkodowania.
  pozdrawiam

  #258326
  mateusz_SNK

  przepraszam ale chyba nie napisałem najważniejszego: on ma 17 lat i jest ubezpieczony w szkole przez PZU (chyba s.a.) rzecz zdarzyła sie poza szkołą i to w dni wolne od nauki. Czy to zmienia w jakiś sposób postać rzeczy?

  #258327
  Campter.pl

  Trudno tu coś więcej ustalić ze względu na brak wiedzy odnośnie warunków ogólnych ubezpieczenia, niemniej dość hipotetycznie można zaryzykować, iż odszkodowanie powinno się należeć. Zastrzegam jednak, że w zależności od postanowień OWU może być to całkiem odmienne stanowisko ubezpieczyciela.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.