fbpx

Wypadek rowerowy na ścieżce.

• This topic is empty.
Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    arn

W ostatnia weekend miałem wypadek na ścieżce rowerowej, jadąc prawidłowo prawa strona z naprzeciwka jechała rowerem rodzina z dzieckiem (mama-dziecko-tato), nagle dziecko (ok 4 letnie) będące w środku (jadąc z przeciwka zupełnie go nie widziałem) z niewiadomych przyczyn wyjechała pod koła mojego roweru (jechałem ok 24km/h), w rezultacie niechcac spowodować uderzenia gwałtownie zahamowałem i skręciłem kierownica na pobocze, zrobiłem salto i wylądowałem na asfalcie – straciłem na chwile przytomność, ocknąwszy sie bylem w ogromnym szoku, usiadłem na poboczu, próbowałem złapać myśli, matka dziecka podała mi chusteczkę, bylem bardzo mocno zakrwawiony. Majac na uwadze rożne sytuacje poprosiłem jednego z rodziców o numer kontaktowy i nazwisko, zdołałem je zapisać. Zrobiło mi się bardzo słabo i wspomniałem ze chciałbym by państwo wezwali „jakieś służby” na co rodzice bardzo szybko zaczęli się wymigiwać, i bez słowa odjechali, zostawiając mnie na poboczu. Pomogła mi pewna para przejeżdżając obok, wezwali pogotowie i policje. Zostałem przewieziony do szpitala, zrobiono mi rtg głowy, prześwietlenia barku, łokcia, oczyszczono rany (miałem bardzo dużo otarć i stłuczeń – również na twarzy). Na szczęście poza bardzo mocnymi potłuczeniami, siniakami i otarciami obyło się bez złamań. Przybyła do szpitala policja, zbadała mnie na obecność alkoholu (wynik 0.0) , oraz o relacje z przebiegu wypadku, wzięła również numer kontaktowy do rodziców dziecka. W związku z tym mam pytanie , czy mam jakakolwiek możliwość odszkodowania (mam na całym ciele bardzo wiele ran, również na twarzy – obawiam się blizn), ponadto mój rower doznał uszczerbku.
    ps. lekarz orzekł 14 dniowe zwolnienie lekarskie (l4)

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.