fbpx

Wypadek samochodem, a ubezpieczenie grupowe

Avatar
bart1500
Poszkodowany

Witam. 15 grudnia miałem wypadek samochodowy. Dachowałem. Nic akurat nie jechało. Więc największą krzywdę na szczęście zrobiłem tylko sobie. Od razu po dachowaniu czułem się nawet dobrze, pomimo chwilowej utraty świadomości. Jak udało mi się wydostać z auta od razu zadzwoniłem po lawete, nie wzywając policji- no bo po co- niepotrzebny mandat. Jednak 3 godziny po całym zdarzeniu zacząłem się czuć okropnie. Zawroty głowy. Wymioty, straszne bóle. Udałem się na pogotowie. Wstrząs mózgu, jakieś tam skręcenia karku i inne. Leżałem w szpiatalu tydzień, po czym wypisałem się na własne żądanie. Leczenie nadal trwa. Wizyty u chirurga i neurochirurga. Myślałem już powoli i złożeniu papierów do Warty. Jednak mam wielki dylemat. Czy nie będzie potrzebna im notatka z policji? Chodzi mi o stan trzeźwości. Co z tego że jakieś piwo wypije dwa razy do roku, jak przecież na "pysk" mi nikt nie uwierzy..

Avatar
Andrzej_Gryczka
Poszkodowany

Likwidacja szkody odbędzie się na podstawie Pańskiego oświadczenia oraz innych dokumentów. Dokumentacja medyczna powinna zawierać informacje co i w jakich okolicznościach się stało, więc może ona potwierdzić że uraz był w następstwie wypadku. Jest pracownik pomocy drogowej, więc ma Pan też świadka.

Avatar
bart1500
Poszkodowany

Tylko czy nie będą robić problemu z powodu braku zaświadczenia o stanie trzeźwości?

Katarzyna Neczaj
Katarzyna Neczaj
Biegły / ekspert

Jeżeli w dokumentacji medycznej nie ma śladu o stanie trzeźwości to TU nawet nie ruszy raczej tego tematu.

Pozdrawiam

Katarzyna

Avatar
Andrzej_Gryczka
Poszkodowany
bart1500 pisze:
Tylko czy nie będą robić problemu z powodu braku zaświadczenia o stanie trzeźwości?

A ja jednak doradzam złożenie roszczenia. Przecież jak mamy do czynienia z kolizją drogową to też nie zawsze jest policja i nie badana jest trzeźwość, a świadczenie za szkodę na osobie jest wypłacane. Ważne też są zapisy OWU co do tego jak ma być udokumentowane roszczenie, jakie dowody i dokumenty musi Pan przedstawić i jakie są wyłączenia odpowiedzialności.

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać