fbpx

wypadek samochodowy odszkodowanie

• This topic is empty.
Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Autor
    Wpisy
    przemo1497

Witam mialem wczoraj wypadek samochodowy bylem pasażerem i uderzylem mocno glowa zostala ona rozcieta wieczorem poszedłem do szpitala tam założyli mi 4szfy moge się starać o odszkodowanie jesli tak to z jakich zrodel sie starac ? I ile moge dostac za to?

Maria

witam.Jak najbardziej możesz starać się o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Może te cztery szwy to nie jest aż tak duży uszczerbek na zdrowiu ale liczy się również uraz na tle psychicznym. Jeśli dobrze pokierować leczeniem i całą sprawą to kwota może być nie taka mała.
    Maria

Mariusz

Witam, proszę napisać jakie były okoliczności zdarzenia i czy było to z winy kierującego samochód w którym się znajdowałeś.

Mariusz
    megi7 wrote:
    witam.Jak najbardziej możesz starać się o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Może te cztery szwy to nie jest aż tak duży uszczerbek na zdrowiu ale liczy się również uraz na tle psychicznym. Jeśli dobrze pokierować leczeniem i całą sprawą to kwota może być nie taka mała.
    Jeśli chciałbyś skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej proszę dzwonić, doradzę co robić.
    604473877
    Maria

Pani Mario, zanim zacznie Pani robić nadzieje poszkodowanym proszę dobrze rozeznać się w temacie.. dziękuję

przemo1497

byly 2 pasy ruchu na prawym pasie przed nami 2 ciezarowki kolega zjechal na lewy pas i wyprzedzal bylo miejsce miedzy ciężarówkami wiec chcial wjechac pomiedzy lecz nie zdolal wyhamować ciezarowka stanela w tym wczasie bo swiatla byly i z predkoscia 40-50kmh uderzylismy w naczepe ciezarowki a ciezarowka pojechala i ten z tylu ciezarowka stanal i mowil ze to z jego firmy itp lecz tamten nie pojawil sie na miejscu zdarzenia policja przyjechala koledze dali 300zl mandatu i 6pkt

Maria

Jasne że rozeznanie w temacie jest jak najbardziej potrzebne, dlatego podaję nr telefonu, jeśli będzie chciał zapytać to nie ma problemu. Tak czy siak poszkodowany był tylko pasażerem i nie odpowiada za zachowanie kierującego, choćby wina za wypadek leżała właśnie po jego stronie. Zdaje się że już się to właśnie wyjaśniło.
    Nie robię nadziei, jedynie doradzam że warto pytać i jeśli się należy odszkodowanie to warto próbować o nie walczyć.
    Dzięki za czujność, Panie Mariuszu:)

assistance

Jako, że winę można przypisać kierowcy pojazdu, którego był Pan pasażerem, należy się Panu odszkodowanie z jego polisy OC.
    Niezależnie od świadczenia, o którym mowa wyżej, przysługuje Panu również odszkodowanie z tytułu wszelkich polis NNW jakimi był Pan objęty (np. z pracy, z banku, polisy pojazdu, w którym Pan jechał – o ile obejmowała pasażera, itd.) – ważne aby wypadek ubezpieczeniowy wpisywał się w ogólne warunki ubezpieczenia.

W przypadku pytań służę pomocą – numer telefonu w sygnaturce poniżej.

Maria

No tak:) jeśli się o czymś zapomni koleżanki i koledzy są niezastąpieni. Racja, po to właśnie płacimy te wszystkie dodatkowe ubezpieczenia.

tomek8077

Witam wszystkich, moja córka miała wypadek samochodowy w 01. 2009 r uraz wielonarządowy stłuczenie mózgowia, obrzęk mózgu stłuczenie płuc i blizna na lewym policzku 6 cm 1,5 tyg. na OIOM śpiączka farmakologiczna, i 1,5 na chirurgi, dodam że córka miała wtedy 5 lat, ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie z wyrokiem sądu , ale od dwóch lat mieszkamy w niemczech i parę dni temu żle się poczuła i udaliśmy się do neurologa, badania wykazały ze ma padaczkę pourazową która dała się dopiero we znaki , moje pytanie, czy możemy ubiegać się o ponowne odszkodowanie z góry dziękuje.

przemo1497
    lex.assistance wrote:
    Jako, że winę można przypisać kierowcy pojazdu, którego był Pan pasażerem, należy się Panu odszkodowanie z jego polisy OC.
    Niezależnie od świadczenia, o którym mowa wyżej, przysługuje Panu również odszkodowanie z tytułu wszelkich polis NNW jakimi był Pan objęty (np. z pracy, z banku, polisy pojazdu, w którym Pan jechał – o ile obejmowała pasażera, itd.) – ważne aby wypadek ubezpieczeniowy wpisywał się w ogólne warunki ubezpieczenia.

a moge sie np z dwóch ubezpieczalni starac ponieważ jestem w 1 kl zawodowej i w szkole moge dostac odszkodowanie i z oc kolegi? a co mnie dziwi policja widziala ze trzymam sie za glowe i krew mi leci i sie aby zapytali co mi jest to powiedzialem bol glowy i leci krew… to kiedys jak mialem wypadek na rowerze to nawet sie nie pytali czy wezwac pogotowie tylko odrazu wezwali

Maria

Tak, można się starać z dwóch polis. Dobrze by było sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia zawarte w szkolnej polisie NNW czy ubezpieczenie takie obejmuje również okres poza godzinami w szkole, w drodze do i ze szkoły, zazwyczaj tak jest.

KP
    przemo1497 wrote:
    lex.assistance wrote:

a moge sie np z dwóch ubezpieczalni starac ponieważ jestem w 1 kl zawodowej i w szkole moge dostac odszkodowanie i z oc kolegi? a co mnie dziwi policja widziala ze trzymam sie za glowe i krew mi leci i sie aby zapytali co mi jest to powiedzialem bol glowy i leci krew… to kiedys jak mialem wypadek na rowerze to nawet sie nie pytali czy wezwac pogotowie tylko odrazu wezwali

Jeśli nie miał Pan pasów, a uraz głowy może to sugerować, z ubezpieczenia OC zostanie zastosowane tzw. przyczynienie do powstania szkody i Ubezpieczyciel może obniżyć świadczenie odszkodowawcze dla Pana.

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.