fbpx

Wypadek samochodowy pytanie o ubezpieczenie

• This topic is empty.
Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Autor
    Wpisy
    Johny188

witam wziąłem ojca samochód bez jego wiedzy dałem koledze z którym sam pojechałem doszło do wypadku kierowca golfa nie ustąpił nam pierwszeństwa i w nas uderzył auto mojego ojca do kasacji ja w szpitalu koledze nic się nie stało kolega nie miał prawa jazdy i wydmuchał 0.65 czy w takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje koszty auta mojego ojca ??
    auto już odcholowana z parkingu policyjnego policjant który zajmował się sprawa powiedział że będzie to traktowane jako kolizja jak ojciec powiedział że nie wnosi zarzutów wobec mnie i kolegi

Mariusz

Witam, TU sprawcy uniknie odpowiedzialności za zdarzenie.. Pozostanie naprawa auta z kieszeni kolegi, który i tak już ma spore kłopoty..

Johny188

czyli ojcu ubezpieczenie nie pokryje szkód ??

Johny188

prowadzący sprawę policjant już przygotowuje dokumenty do ubezpieczyciela jutro do odbioru tylko pytanie czy mu przyznają odszkodowanie ?

ewelina010788

jechałam samochodem z bratem i siiostra -zagapiłam się i udeżyłam w samochód a ten udeżył w kolejny.
    Jechałam wolno więc nic mi i moim bliskim się nic nie stało.samochód w który uderzyliśmy ma tylkko wgięcie (kierowca bez uszcerbku)a ten trzeci samochód ma tylko ryskę ale pech chciał że pasażerka leczyła się wcześniej na kręgosłup.
    wezwano policję i karetkę .karetaka zabrała tą panią z tym kręgosłupem .co mi może z tego tytułu grozić czy ona może żądać odzkodowania.
    pomocy

klawiszd

Ewellina o ile poszkodowana zgłosi roszczenie odszkodowanie raczej pokryje OC o ile nie byłaś pijana, miałaś uprawnienia itp, myślę że sprawa trafi do sądu dostaniesz o ile wszystko pójdzie po Twojej myśli grzywnę (max od 20 do 5000zł) o ile pójdzie sprawa z kodeksu wykroczeń a myślę że tak no chyba że zostałaś ukarana mandatem;)

klawiszd

źle się wyraziłem może pokryć ale też może wystąpić z regresem

ewelina010788

w tej sprawie dziś przyszło do mnie takie pismo z Wydziału Ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.
    Że powołany w sprawie biegły wskazał że obrażenia których doznała Pani x spowodowały naruszenie czynności narządów ciała w rozumnieniu art. 157 par.KK.
    i że zostało wszczęte dochodzenie .

iii że przysługuje mi prawo samodzielnego wniesienia wniosku o ukaranie jako oskarżycielowi posiłkowemu.
    PROSZE O MOMOC TZN . ŻE JAKA JEST W TEJ CHWILI MOJA SYTUACJA.???????

klawiszd

sytuacja teraz wygląda trochę inaczej! z jakiego paragrafu 157 KK??

ewelina010788

nie napisali
    jest tak art.157 par.KK

i jest jeszcze art.27 par2 kpw

ewelina010788

tzn, jak tao wygląda

klawiszd

czy byłaś już na policji składać wyjaśnienia? pytam z którego par bo art 157 brzmi tak § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 2 lub 3, jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie trwał dłużej niż 7 dni, odbywa się z oskarżenia prywatnego.

§ 5. Jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwał dłużej niż 7 dni, a pokrzywdzonym jest osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na jej wniosek.

z tego też powodu może być różna kwalifikacja czynu i różne konsekwencje co do kary!! Spotkałem się z podobnym przypadkiem, który wyglądał o wiele gorzej i zasugerowałem dobrowolne poddanie się karze, jaką zaproponują w dochodzeniu skończyło się na grzywnie i tyle. Jeżeli zaproponują Ci takie własnie rozwiązanie można na nie przystąpić o ile się z tym zgodzisz, jeżeli nie sprawa może trafić do sądu. Co do zadośćuczynienia i odszkodowania szkodę pokryje polisa OC.

ewelina010788

nie nie byłam na policji.
    a ta grzywna to do jakiej wysokości może być maksymalnie

ewelina010788

ale właśnie nie napisali z jakiego paragrafu

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.