fbpx

wypadek śmiertelny niemcy

Avatar
europa
Poszkodowany

Mój mąż zginął w wypadku drogowym podczas wykonywania pracy na terenie Niemiec. Winę ponosi kierowca niemiecki. Przy pomocy pośredników ubiegam się o stosowne odszkodowanie z OC sprawcy. Oddział firmy ubezpieczeniowej, w której był ubezpieczony Niemiec znajduje się na terenie Polski, więc w Polsce ubiegam się o odszkodowanie. Mimo, że od wypadku minęło blisko 2 lata mam problem z uzyskaniem odszkodowania. Firma ubezpieczeniowa przysyła kolejne tytuły oświadczeń, zaświadczeń i dokumentów, które muszę zdobyć. Nie stać mnie na wynajęcie adwokata i oddanie sprawy do sądu. Nie wiem co robić, myślę nawet o zaprzestaniu działań, bo wykańcza mnie to psychicznie. Proszę o poradę.

Avatar
Campter.pl
Poszkodowany

Najlepszym rozwiązaniem będzie bezpośrednie nawiązanie kontaktu z niemiecką ubezpieczalnią sprawcy wypadku a nie dalsze prowadzenie sprawy przez polski oddział ubezpieczalni, ponieważ polskie oddziały zagranicznych ubezpieczalni znane są z opieszałość, a poza tym są niekompetentni, ponieważ nie mają oni wiedzy co do zasad rozliczania szkody wg. prawa niemieckiego, które znajduje zastosowanie, gdyż wypadek miał miejsce na terenie Niemiec.

Polski oddział ubezpieczalni działa jedynie jako skrzynka kontaktowa (przesyłanie korespondencji do ubezpieczalni w Niemczech) stąd postępowanie o wypłatę przeciąga się w nieskończoność. Decyzję o wypłacie odszkodowania z tytułu śmierci są podejmowane bezpośrednio w Niemczech. Pośrednicy, których zaangażowałaś powinni ci zwrócić na to uwagę.

Czy twój mąż zginął na miejscu wypadku, czy dopiero na wskutek obrażeń?

Jeżeli chociaż krótko po wypadku (dosłownie chociaż parę minut) należy ci się również

zadośćuczynienie.

Czy otrzymałaś od ubezpieczalni odszkodowanie za wszelkie wydatki poniesione tytułem zorganizowania pogrzebu (nagrobek, wieńce, koszty pogrzebu, opłata księdza itp.)?

Wg. prawa niemieckiego standardem jest, iż takie koszty podlegają zwrotowi.

Ciekawe czy pośrednicy zwrócili ci na to uwagę?

W razie problemów służymy pomocą.

Nasza oferta :

http://www.campter.pl/odszkodowania_niemcy.php

Avatar
europa
Poszkodowany

Dzień dobry!

Avatar
imported_michal
Poszkodowany

co tam w Twojej sprawie Europo? pozdrawiam

Avatar
europa
Poszkodowany

Wypowiedziałam pełnomocnictwo i czekam na zwrot dokumentów. Będę myśleć, co robić dalej. Może dam sobie z tym wszystkim spokój. Również pozdrawiam !

Avatar
zielony_zbyszek
Poszkodowany

nie załamuj się tak szybko, skoro włożyłaś w to tyle czasu i pieniędzy to doprowadź do końca, jest sporo dobrych prawników w polsce znających tą problematykę, poradź się kogoś!

pozdrawaim

Avatar
mewon
Poszkodowany

europa, napisz co to za firma tak nieudolnie działa, może dzięki temu ktoś nie będzie miał już takiego problemu, jak możesz i nie stanowi to problemu?

Avatar
europa
Poszkodowany

Nie mogę napisać. Boję się, że nie będą chcieli mi dać spokoju. Szczegóły śmierci mojego męża są znane w moim środowisku i myślę, że zaraz by na mnie trafili. Moja sprawa jest już tak zagmatwana, że myślę iż żadna firma jej nie rozwiąże. Muszę wynająć adwokata. Zdaję sobie sprawę z kosztów, które mnie czekają, ale chyba nie mam wyboru.

Avatar
fik
Poszkodowany

No to faktycznie miałaś ciężkie przeżycia ale żeby aż tak się ich bać ? Nie dość że Cie zostawili samą z problem to jeszcze mało co zrobili a honorarium wzięli ja tam bym im nie popuścił ale doskonale rozumiem Twoje obawy. Pozostaje Ci poszukać jakieś właściwej osoby tudzież firmy w niektórych naprawdę pracują dobrzy fachowcy która przeanalizuję Twoją sprawę bo adwokaci też są rożni jedni wezmą każdą sprawę byle z klienta ściągnąć kasę inni na szczęście powiedzą czy warto i czy jest w ogóle o co walczyć .

Pozdrawiam i życzę powodzenia Europo

Avatar
jaromiko
Poszkodowany

Ale to można załatwić w Polsce przez Centrum Obsługi Szkód Zagranicznych bez żadnych ceregieli ;) odszkodowanie to jakieś 500 000 EURO plus renta dla dzieci ;)

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać