fbpx

wypadek w czasie drogi do pracy

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200993
  nauczycielka

  17.04 w czasie drogi do pracy (jechałam taxi) miałam wypadek. Samochód jadący za nami wjechał w tył taxi, a 'my” wjechaliśmy w auto przed nami. W wyniku tego 7 dni spędziłam w szpitalu, teraz leżę w domu (na zwolnieniu do 30.04). Leczenie mam kontynuować w poradni neurologicznej. Od dnia wypadku noszę kołnierz ortopedyczny, mam zawroty głowy, bóle szyi i pleców. Jakie dokumenty powinnam załatwić, aby otrzymać odszkodowanie? Jak płacone będzie L4. Pracuję w 2 szkołach. W tej do której jechałam mam tylko 6/18 etatu, w tej drugiej pełny etat.

  #261525
  trb

  Przedewszystkim 100 % płatne chorobowe. Z polisy OC sprawcy wypadku

  #261526
  nauczycielka

  w obu zakładach 100% platne L4?

  #261527
  Ewania

  Przede wszystkim pracodawcy muszą sporządzić kartę wypadku w drodze do pracy, w dwoch egzemplarzach, po jednym dla Ciebie a drugi zostawiaja w swoich dokumentach płacowo/kadrowych, gdyż ten dokument jest POSTAWĄ wyplaty 100% „chorobowego”.
  Innych świadczen z tytulu wypadkow w drodze do pracy i z pracy juz nie ma (tzn. nie ma jednorazowego odszkodowania z tego tytulu, tak jak to jest np. w sytuacji gdy mamy do czynienia z wypadkiem PRZY pracy). Mozesz natomiast po zakonczonym leczeniu starac sie o odszkodowanie z tytulu swojego ubezpieczenia NW jesli masz takowe oplacane przez Ciebie indywidualnie w jakims Towarzystwie Ubezpieczeniowym, lub grupowo, poprzez zaklad pracy.
  I – mozesz jeszcze starac sie o odszkodowanie z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. Bedzie to wtedy ODSZKODOWANIE a nie 100% platne zwolnienie (jak napisał „trb”), bo zwolnienie jest wyplacane w 100% na podstawie karty wypadku przez ZUS.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.