fbpx

Wypadek w drodze z pracy

Avatar
nestor
Poszkodowany

Witam,

Mam pytanie dotyczce wypadku w drodze z pracy. Po wyjsciu z pracy wsiadałam do samochodu i przytrzasnełam sobie palca drzwiami. Czy moze to zostać uznane za wypadek w drodze z pracy? Jeżeli tak to w jaki spsób zgłosić zebym zwolnienie miala platne 100%. Poinformowalam tylko pracodawce telefonicznie jek to sie stało.

Pozdawiam

Avatar
Ewania
Poszkodowany

Zadzwon jeszcze raz i popros o sporządzenie karty wypadku w drodze z pracy.

Jeden egzemplarz tej karty dostaniesz Ty a drugi pozostawi u siebie pracodawca (jesli to on jest platnikiem Twojego wynagrodzenia) i na tej podstawie naliczy Ci 100 % "chorobowego".

Avatar
tomekzz
Poszkodowany

Kolega wracał z pracy do domu, wysiadł z autobusu odwożącego pracowników i przechodząc przez jezdnie potrącił go samochud.Prokuratura uznała że nie było winy kierowcy auta (kolega wyszegł zza autokatu , a tamten nie mógł zahamować) i umorzyła postępowanie.

Czy można zgłosić sie do zus o odszkodowanie za wypadek w drodze z pracy i jakie można zgłosić roszczenia bo słyszałem że zmieniły się przepisy o wypadkach i zus uznaje tylko wypadki PRZY pracy.

Avatar
behapowka
Poszkodowany

Dobrze słyszałeś, za wypadki w drodze do pracy i z pracy do domu ZUS nie wypłaca odszkodowań.

Avatar
rozek1899
Poszkodowany

Witam.

27 lipca wracałem z pracy rowerem i się przewróciłem o wystającą na ścieżce rowerową gałąź. Upadając rozciąłem głowę i uszkodziłem łokieć. Doczołgałem sie do mieszkania i tam zadzwoniłem po karetkę. Zabrali mnie do szpitala, zrobili prześwietlenie i wyszło, że potrzebna jest operacja łokcia. Operację miałem o 14:00. Poskładali mnie na śruby i 28 lipca wypuścili do domu z torbą leków. 7 sierpnia mam iść do szpitala na zdjęcie szwów. Przy wypisie dostałem tylko jedną karteczkę bez dokumentacji pobytu i zdjęc RTG. Jest to mój trzeci tydzień w Walii. Przepracowałem 3 dni w fabyce ciastek Memory Lane Cake. Zatrudniony przez agencję pracy Abacus. Miałem już spotkanie dotyczące National Insurance Number i czekam na kartę z tymże numerem.

Dzwoniłem do agencji pracy i poinformowalem o wszystkim. Mają oddzwonić bo sami nie wiedzą co dalej. Pracują tam polki więc nie ma problemu z kontaktem. Mam jakieś szanse na odzyskanie odszkodowania w UK z pracy, jakieś zwolnienie chorobowe z pracy (jak L4 w Polsce)?

Potrzebuję do PZU szkolnego jakie papiery zeby ubiegac sie o odszkodowanie w PL?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Avatar
anetta4m
Poszkodowany

Znajdź kancelarię prawniczą zajmującą się odszkodowaniami w UK i spróbuj zainteresować ich swoim wypadkiem. Jednak wydaje mi się, że z odszkodowaniem w UK możesz mieć problem. Mój mąż kilka lat temu miał wypadek drogowy. Wtedy też jechał do pracy rowerem. Nie miał jednak świadków. Pogotowie zabrało go z domu, a nie z miejsca zdarzenia. Śledztwo trwało ponad pół roku. Wprawdzie dostał skromny zasiłek zdrowotny, bo złamał lewą rękę, ale nic poza tym. Na drodze postawili specjalne barierki, które odgrodziły drogę od lampy, w którą uderzył mój mąż i to tyle. Jeśli jesteś ubezpieczony w Polsce w PZU, to powinieneś dostać jakieś odszkodowanie. Mój mąż dostał. Musisz mieć jednak dokumenty z leczenia, przetłumaczone u tłumacza przysięgłego na język polski. Powodzenia

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać