fbpx

wypadek w pracy w 1999 roku.

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #200192
  waszka_75

  Witam bardzo serdecznie wszystkich Użytkowników Tego forum. Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie:
  W 1999 roku uległem wypadkowi w pracy (zostałem uderzony w głowę kantem metalowej klapy od maszyny,w okloicy ciemieniowo-czołowej.Waga tej klapy to ok.15 kg).Od razu poinformowałem kierownika zmiany o zaszłej sytuacji,lecz pracę kontynuowałem do końca zmiany.Nie miałem żadnej rany,przytomności nie straciłem.Do lekarza udałem się po kilku dniach,ponieważ miałem bolała mnie głowa oraz miałem nudności.Od razu zostałem wysłany do lekarza neurologa który zlecił mi badanie EEG,tomografii nie miałem robionej.Badanie nic nie wykazało.
  Do czego zmierzam.Otóż w styczniu 2006 roku uległem wypadkowi samochodowemu (oczywiście nie z mojej winy), w którym sprawca po spożyciu alkoholu uderzył w tył mojego auta.Doznałem urazu głowy w tylnej części czaszki.Zabrano mnie do szpitala,gdzie zrobiono kontrolne KT głowy oraz opatrzono ranę.Otóż badanie to wykazało złamanie kości czaszki w okolicy ciemieniowo-czołowej.Na sprawie biegły sądowy stwierdził,że jest to stary uraz doznany nawet kilka lat temu.Uraz ten wiążę jedynie z wypadkiem przy pracy doznanym w 1999 roku,ponieważ nigdy nie miałem innych obrażeń w to miejsce.
  Mam pytanie:czy po tylu latach mam możliwość otrzymania „rekompensaty” od ubezpieczyciela (PZU) jeśli dopiero teraz ten uraz ujawnił się?
  Z góry dziękuję za pomoc prawną i pozdrawiam.
  Z poważaniem Waszka_75.

  #258369
  waszka_75

  dodam jeszcze że nie otrzymałem żadnego odszkodowania z ZUS.

  #258370
  waszka_75

  Mam jeszcze jedno pytanie.Znajomy mi mówił że na przedawnienie jest 10 lat, a także 2 lata od czasu ujawnienia się.Złamanie wykryto dopiero po wypadku samochodowym,który miał miejsce w styczniu 2006r.,czyli nie minęło 10 lat, 2 lata od wykrycia równieżnie minęły.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  #258371
  mirek6

  Cześć
  Jeżeli chodzi o wypadki o pracy itp. to dobre omówienie zagadnienia przedawnień znajdziesz tu: http://prawo-pracy.pl/przedawnienie_roszczen-a-81.html

  Mam nadzieje że coś Ci wyjasni ;-)

  Pozdrawiam
  Mirek

  #258372
  waszka_75

  Bardzo Ci dziękuję.
  Pozdrawiam.

  #258373
  imported_michal

  Waszka, ubezpiecz się!! bo nie warto ryzykować na przyszłość! pozdr

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.