fbpx

wypadek w pracy w Niemczech w delegacji

• This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
    tomek646

Witam. Od 5 maja 2008 jestem zatrudniony w polskiej firmie jako laminator.Mam polską umowę o pracę i od 13 maja wyjechałem w delegację do Niemiec ,a tam dostałem drugą umowę. Uległem tam wypadkowi naderwałem wiązadła w kolanie.Na umowie niemieckiej jest napisane, że do obowiązków pracodawcy należy; ubezpieczenie pracownika w zakresie ubezpieczenia społecznego w ZUS z uwzględnieniem zatrudnienia za granicą . Byłem w Niemczech w przychodni i dostałem zwolnienie na 7 dni a teraz jestem w Polsce i leczenie trwa nadal i teraz mam pytanie: jakie powinienem dostać wynagrodzenie jak jestem na zwolnieniu, polskie czy też niemieckie, ponieważ była duża różnica.I jakie przysługują mi prawa.

dandys

jakich doznałeś obrażeń w tym wypadku i jak do niego doszło, kto ponosi za niego odpowiedzialność?

tomek646

Miałem zabieg na rzepce tzn.chondromalacja rzepki lewej 2-go stopnia i uszkodzenie ACL 1-go stopnia stawu kolanowego.Doszło do niego w pracy w Niemczech, mam spisany protokół przez BHP-owca.Odpowiedzialności nikt nie ponosi, ponieważ to był wypadek w pracy .Tak uznał BHP-owiec. W Polsce byłem zatrudniony na najniższej krajowej a do Niemiec zostałem oddelegowany, a tam dostałem drugą umowę.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.