fbpx

wypadek w pracy z winy firmy pracującej na terenie mojego pracodawcy

• This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    Piotr T

Witam,
    bardzo proszę o radę. Jestem pracownikiem fizycznym pracującym na hali produkcyjnej. Około 10 miesięcy temu w czasie wykonywania pracy doznałem wypadku – silnego uderzenia w głowę. Straciłem przytomność na kilka minut, miesiąc czasu na L4. Choć po miesiacu powróciłem do pracy, do dziś trwa rechabilitacja, nadal czuję bóle w kręgosłupie, szczególnie gdy prowadzę samochód.
    Wypadek powstał z winy obcej firmy prowadzącej prace konserwacyjne na terenie mojego zakładu (co zostało udowodnione w postępowaniu powypadkowym).
    Moja firma uzyskała nawet odszkodowanie od swojego podwykonawcy, odszkodowanie jak się domyślam pokryło koszty mojej nieobecności w pracy.
    Oczywiście otrzymałem niewielkie odszkodowanie z ZUS i PZU, proporcjonalnie do stwierdzonego stopnia ubytku zdrowia.

Moje pytanie: czy mam szansę na odszkodowanie od firmy, której zaniedbania doprowadziły do mojego wypadku?
    Jeżeli tak, to na jakiej drodze i w jakiej wysokości mogę występować o odszkodowanie?
    Z góry dziękuję za pomoc.

dandys

oczywiście możesz się starać o zadośćuczynienie i zwrot kosztów leczenia od firmy, która spowodowała wypadek! najlepiej przed sądowo, zgłoś się do jakiejś firmy.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.