Wypadek w sanatorium

pa_ula
Poszkodowany

Witam,

moje problemy rozpoczęly się w kwietniu 2009 roku, kiedy to w drodze do pracy uległam wypadkowi, w trakcie którego doszło do pęknięcia trzonu obojczyka prawego. Pięciu różnych lekarzy (specjalizacja: chirurgia lub ortopedia) nie zauważyło pęknięcia kości na kliszach rentgenowskich. Kilka dni po zdarzeniu doszło do samoistnego złamania obojczyka z przemieszczeniem odłamów kostnych. Złamanie to było leczone poprzez zastosowanie unieruchomienia ósemkowym opatrunkiem gipsowym. Po zdjęciu gipsu (czyli po 7 tygodniach) okazalo się, że na skutek urazu doszło do niestabilności barku.

W trakcie rehabilitacji doszlo do podwichnięcia barku, ponadto zaczęły drętwieć mi palce I - III. Na skutek wielokierunkowej niestabilności barku musiałam poddać się zabiegowi operacyjnemu. Zabieg ten polegał na obkurczeniu torebki stawowej przy użyciu diatermii. Artroskopia odbyła się w lutym tego roku. Od czasu zabiegu nie odzyskałam pełnej sprawności ręki. Mam upośledzone czynne ruchy w obrębie barku i osłabienie siły mięśni palców. W badaniu EMG stwierdzono uszkodzenie aksonalne na poziomie pni i korzeni splotu barkowego.

Na skutek tych uszkodzeń pozostawałam na zwolnieniu lekarskim, po jego zakończeniu złożyłam wniosek o świadczenie rehabilitacyjne w ZUS, które otrzymałam. ZUS skierował mnie na leczenie sanatoryjne, któremu się poddałam. W trakcie zabiegu elektrostymulacji na skutek zbyt dużego impulsu elektrycznego doszło do skręcenia barku prawego. Zostałam przewieziona na SOR, gdzie zaopatrzono mnie w temblak. Zostałam wcześniej wypisana z sanatorium. W trakcie kontrolnej wizyty u lekarza prowadzącego okazało się, że istnieje podejrzenie naderwania mięśnia dwugłowego ramienia, a ponadto skręcenie barku którego doznałam w wyniku źle wykonanego zabiegu zniweczyło efekt przebytego leczenia operacyjnego oraz 6 miesięcy intensywnej rehabilitacji. Odczuwam również nasilone drętwienie palców dłoni I-V oraz osłabienie siły mięśni dłoni. Ponadto wskutek doznanego urazu ponownie muszę poddawać się kilkutygodniowemu unieruchomieniu.

Czy jest możliwość dociekania odszkodowania? Jeśli tak, to co powinnam zrobić i gdzie się udać?

Egisa
Poszkodowany

Jest jak najbardziej możliwość dochodzenia odszkodowania. 1. Zła diagnoza. 2. Błąd podczas zabiegu lub wypadek (nie wiem czy to personel zawinił, czy urządzenie). Lekarze i szpitale, sanatoria, inne placówki medyczne mają polisy ubezpieczeniowe oc. Odszkodowania medyczne to bardzo trudne sprawy. Należy wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym do sprawcy wypadku, czy złej diagnozy.

pa_ula
Poszkodowany

Ale gdzie się udać? Mieszkam w Krakowie.

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać