fbpx

Wypadek w taksówce w Nowym Jorku

Avatar
FeliksDzier
Poszkodowany

Witam, jechałem taksówką w Nowym Jorku i uległem wypadkowi. Winny był kierowca taksówki bo wykonał niewłaściwy manewr podczas skrętu i wjechał prosto pod inny samochód. Wypadek był powazny, taksowka do kasacji a ja mam połamana nogę w kilku miejscach. Miałem operację a lekarze mówią, że mogę już nigdy nie wyprostować kolana. Jestem na zwolnieniu, nie mogę wrócić do pracy, czeka mnie długie leczenie. Mam szanse na jakieś odszkodowanie? Mam raport z policji i dokumenty ze szpitala.

Proszę o odpowiedź,

Feliks

Izabela Stryjewska
Izabela Stryjewska
Biegły / ekspert

Dzień dobry,

Wypadki samochodowe obok wypadków przy pracy są jednymi z tych, które powodują najcięższe obrażenia. Urazy głowy, (w tym neurologiczne), kręgosłupa czy kończyn (tak jak w Pana przypadku) są na porządku dziennym i z reguły wymagają pilnej interwencji medycznej.

Najważniejsze dla dochodzenia roszczeń, obok szybkiego wezwania karetki pogotowia jest też powiadomienie policji, która ustala kto był sprawcą zdarzenia. W ten sposób, bez zbędnej zwłoki można ustalić kto jest odpowiedzialny za wypadek oraz do jakiego ubezpieczyciela możemy złożyć nasze roszczenia. Warto również zrobić zdjęcia z miejsca zdarzenia oraz pozyskać ewentualnych świadków. W opisie wspomina Pan, że posiada Pan raport z policji oraz dokumenty medyczne - to bardzo dobrze. Jeżeli odpowiedzialność sprawcy jest już ustalona co jest kluczowe - część drogi ma Pan za sobą. To co musi Pan zrobić w następnej kolejności to zgłosić szkodę do TU. Do takiego zgłoszenia należy dołączyć ww dokumenty oraz inne, obrazujące Pana koszty oraz straty finansowe.

Odszkodowanie może Pan uzyskać za:

- koszty leczenia,

- za ból i cierpienie,

- niepełnosprawność,

- straty moralne i psychiczne,

- utracone dochody (teraz i w przyszłości).

Biorąc pod uwagę Pana obrażenia i prognozowaną dłuższą niezdolność do pracy możemy tutaj mieć do czynienia z trwałym uszczerbkiem co jest bardzo istotne ze względu na konsekwencje w przyszłości (zdrowotne oraz finansowe) i niesie ze sobą możliwość uzyskania wysokich świadczeń.

Z racji tego, że procedury dochodzenia roszczeń bywają bardzo złożone i długotrwałe, warto skorzystać z porady doświadczonego prawnika, który szybko określi co można zrobić i pomoże wyegzekwować należne świadczenia.

W razie zainteresowania pomocą jesteśmy w stanie polecić Panu Kancelarię w Nowym Yorku, posiadającą wieloletni staż i doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw.

W celu głębszego zapoznania się z tematem, zachęcamy do przeczytania artykułu zawartego w naszym Poradniku:

Odszkodowanie za wypadek drogowy w USA

Pozdrawiam,

Izabela Stryjewska

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać