fbpx

wypadek – wypadłam z jadącego busa

Avatar
emilia21
Poszkodowany

W u biegłym roku wypadłam z jadącego busa gdyż kierowca otworzył drzwi w czasie jazdy,nie udzielił mi żadnej pomocy nie zgodził się na wezwanie policji Byłam ponad 2 miesiące na zwolnieniu lekarskim u neurologa. Tydzień temu skontaktowała się z mną firma zajmująca się odszkodowaniami.Mam pytanie czy ktoś może korzystał z usług Europejskiej Grupy Finansowej mieszczącej się w Legnicy? Co sądzicie o tej firmie? Czy są wiarygodni?Wynagrodzenie które chcą od wygranej sprawy wynosi 30% czy to aby nie za dużo?

Avatar
szpecjalista
Poszkodowany

a cóź to za twór? 30% to na prawdę dużo! dolicz do tego vat 22% i masz sporą kwotę.

czy na miejscu była policja? masz jakichś świadków wypadku? ktoś moze zeznać w razie konieczności co do stanu faktycznego?

tak w ogóle ciekaw jestem jak do Ciebie trafili? poprzez agenta czy w modny nieprzyjemny poszkodowanemu i nieetyczny sposób - czyt. przez personel medyczny?

jeżeli masz jakiekolwiek pytania pisz , będę odpowiadał na bieżąco:)

Avatar
emilia21
Poszkodowany

firma nazywa się Europejska Grupa Finansowa mieści się w Legnicy.Trafili do mnie w ten sposób że zadzwonili na telefon domowy udawali niby że prowadzą ankietę i przypadkiem trafili na osobę która uległa wypadkowi. W ten przypadek to do końca nie wieżę. zaproponowali mi że mogą się zająć moją sprawą

Avatar
emilia21
Poszkodowany

Obecnie toczy się sprawa karna w sądzie którą założyła chyba policja Ja działam jako oskarżyciel posiłkowy Mam jak najbardziej świadków którzy potwierdzają wypadek oni sami w dniu wypadku powiadomili telefonicznie policję o zdarzeniu.

Avatar
emilia21
Poszkodowany

proszę powiedzcie jaka max może być kwota którą mogę dostać od firmy przewozowej?

Avatar
Adam
Poszkodowany

to że toczy się sprawa karna może mieć wpływ na wysokość zadośćuczynienia - jeżeli sprawca zostanie skazany za przestępstwo oznacza to, że jego czyn musiałbyś szczególnie dotkliwy dla poszkodowanego.

Od firmy przewozowej? odszkdowanie wypłaci Ci ubezpieczyciel OC sprawcy pojazdu, ja bym wnioskował o 50.000,00 zł, koniecznie lecz się i rehabilituj!

o EGF nie słyszałem dobrych opinii, pozdrawiam

Avatar
emilia21
Poszkodowany

dzięki za porady. Są on dla mnie szczególnie ważne. Może ktoś korzystał z usług innych firm albo z prawników których by polecił?

Avatar
emilia21
Poszkodowany

Ma jeszcze jedno pytanie! Czy odszkodowanie przysługuje mi tylko z OC sprawcy? czy może jeszcze z czegoś? np z NNW SPRAWCY? Znajoma powiedziała mi że mogę starać się o odszkodowanie również od kierowcy w sprawie cywilnej gdy udowodnia mu winę.

Proszę napiszcie jak to wszystko wygląda bo ja kompletnie się na tym nie znam.

Avatar
Adam
Poszkodowany

możesz starać się również od sprawcy o odszkodowanie, ale nie wiem czy warto, nie możesz dostać 2 odszkodowań za to samo. więc jak ubezpieczalnia się dowie (a dowie się na pewno), że dostałaś od sprawcy to zdedukuje Ci ze swojej "puli". Darowałbym sobie na Twoim miejscu zabawę w przepychanki ze sprawcą lub z firmą przewozową.

Avatar
fik
Poszkodowany

dokładnie tak jak adam piszę skup się na razie na odszkodowaniu z OC tam są do uzyskania dużo większe kwoty ....

Avatar
emilia21
Poszkodowany

Witam!

W tym tygodniu właśnie odebrałam prawomocny wyrok!Kierowca został uznany za winnego.

Jestem już po rehabilitacji i w kwietniu czeka mnie następna (masaże).

Chciałabym wreszcie ubiegać się o odszkodowanie?

Co wybrać adwokata czy firmę która by pomogła by mi w odzyskaniu odszkodowania(prowizja 15 %).

O jaką kwotę wnioskować w odszkodowaniu?

Avatar
albo777
Poszkodowany

Nie idż do adwokata, bo bez zaliczki nic Ci nie zacznie robić. Jest wiele firm , które biora prowizję dopiero po wywalczeniu odszkodowania

Avatar
emilia21
Poszkodowany

na jakie odszkodowanie mogę liczyć? może ktoś z was miał podobne zdarzenie jak ja!

jeśli tak to w jakiej kwocie otrzymaliście odszkodowanie. Ja kompletnie się na tym nie znam

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać