fbpx

wypadek – wypadłam z jadącego busa

 • This topic is empty.
Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
 • Autor
  Wpisy
 • #200829
  emilia21

  W u biegłym roku wypadłam z jadącego busa gdyż kierowca otworzył drzwi w czasie jazdy,nie udzielił mi żadnej pomocy nie zgodził się na wezwanie policji Byłam ponad 2 miesiące na zwolnieniu lekarskim u neurologa. Tydzień temu skontaktowała się z mną firma zajmująca się odszkodowaniami.Mam pytanie czy ktoś może korzystał z usług Europejskiej Grupy Finansowej mieszczącej się w Legnicy? Co sądzicie o tej firmie? Czy są wiarygodni?Wynagrodzenie które chcą od wygranej sprawy wynosi 30% czy to aby nie za dużo?

  #260935
  szpecjalista

  a cóź to za twór? 30% to na prawdę dużo! dolicz do tego vat 22% i masz sporą kwotę.
  czy na miejscu była policja? masz jakichś świadków wypadku? ktoś moze zeznać w razie konieczności co do stanu faktycznego?
  tak w ogóle ciekaw jestem jak do Ciebie trafili? poprzez agenta czy w modny nieprzyjemny poszkodowanemu i nieetyczny sposób – czyt. przez personel medyczny?
  jeżeli masz jakiekolwiek pytania pisz , będę odpowiadał na bieżąco:)

  #260932
  emilia21

  firma nazywa się Europejska Grupa Finansowa mieści się w Legnicy.Trafili do mnie w ten sposób że zadzwonili na telefon domowy udawali niby że prowadzą ankietę i przypadkiem trafili na osobę która uległa wypadkowi. W ten przypadek to do końca nie wieżę. zaproponowali mi że mogą się zająć moją sprawą

  #260933
  emilia21

  Obecnie toczy się sprawa karna w sądzie którą założyła chyba policja Ja działam jako oskarżyciel posiłkowy Mam jak najbardziej świadków którzy potwierdzają wypadek oni sami w dniu wypadku powiadomili telefonicznie policję o zdarzeniu.

  #260934
  emilia21

  proszę powiedzcie jaka max może być kwota którą mogę dostać od firmy przewozowej?

  #260936
  Adam

  to że toczy się sprawa karna może mieć wpływ na wysokość zadośćuczynienia – jeżeli sprawca zostanie skazany za przestępstwo oznacza to, że jego czyn musiałbyś szczególnie dotkliwy dla poszkodowanego.
  Od firmy przewozowej? odszkdowanie wypłaci Ci ubezpieczyciel OC sprawcy pojazdu, ja bym wnioskował o 50.000,00 zł, koniecznie lecz się i rehabilituj!
  o EGF nie słyszałem dobrych opinii, pozdrawiam

  #260937
  emilia21

  dzięki za porady. Są on dla mnie szczególnie ważne. Może ktoś korzystał z usług innych firm albo z prawników których by polecił?

  #260938
  emilia21

  Ma jeszcze jedno pytanie! Czy odszkodowanie przysługuje mi tylko z OC sprawcy? czy może jeszcze z czegoś? np z NNW SPRAWCY? Znajoma powiedziała mi że mogę starać się o odszkodowanie również od kierowcy w sprawie cywilnej gdy udowodnia mu winę.
  Proszę napiszcie jak to wszystko wygląda bo ja kompletnie się na tym nie znam.

  #260939
  Adam

  możesz starać się również od sprawcy o odszkodowanie, ale nie wiem czy warto, nie możesz dostać 2 odszkodowań za to samo. więc jak ubezpieczalnia się dowie (a dowie się na pewno), że dostałaś od sprawcy to zdedukuje Ci ze swojej „puli”. Darowałbym sobie na Twoim miejscu zabawę w przepychanki ze sprawcą lub z firmą przewozową.

  #260940
  fik

  dokładnie tak jak adam piszę skup się na razie na odszkodowaniu z OC tam są do uzyskania dużo większe kwoty ….

  #260941
  emilia21

  Witam!

  W tym tygodniu właśnie odebrałam prawomocny wyrok!Kierowca został uznany za winnego.
  Jestem już po rehabilitacji i w kwietniu czeka mnie następna (masaże).
  Chciałabym wreszcie ubiegać się o odszkodowanie?
  Co wybrać adwokata czy firmę która by pomogła by mi w odzyskaniu odszkodowania(prowizja 15 %).
  O jaką kwotę wnioskować w odszkodowaniu?

  #260942
  albo777

  Nie idż do adwokata, bo bez zaliczki nic Ci nie zacznie robić. Jest wiele firm , które biora prowizję dopiero po wywalczeniu odszkodowania

  #260943
  emilia21

  na jakie odszkodowanie mogę liczyć? może ktoś z was miał podobne zdarzenie jak ja!
  jeśli tak to w jakiej kwocie otrzymaliście odszkodowanie. Ja kompletnie się na tym nie znam

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.