fbpx

Wypadek z rannymi

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #200062
  Vertigo

  Witam!
  Kilka dni temu moi rodzice ulegli wypadkowi samochodowemu, oboje znajdują się teraz w szpitalu. Sprawcą wypadku jest inny kierowca, który przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzył w samochód moich rodziców. Z uwagi na to, że rodziców odwieziono do szpitala, nie mają danych sprawcy (policja była na miejscu zdarzenia i posiada te dane). Rodzice nie znają też firmy ubezpieczeniowej sprawcy, od której mogliby dochodzić roszczeń. Policja nie chce udostępnić mi tych informacji tłumacząc, że jedynie uczestniczący, poszkodowany w wypadku kierowca (właściciel pojazdu) może się zgłosić z taką prośbą (pełnomocnictwo nie wystarczy). W tej sprawie toczy się postępowanie w celu jednoznacznego wskazania winnego całego zdarzenia. Sprawa z tego co wiem może się toczyć nawet kilka miesięcy, a rodzice w tym czasie mogą nadal leżeć w szpitalu. Samochód prawdopodobnie będzie przeznaczony do kasacji. Czy w takiej sytuacji należy się zgłosić do swojego ubezpieczyciela? Czy wogóle jest sens zgłaszania się do firmy ubezpieczeniowej sprawcy (zakładając, że taką informacją już dysponuję) przed zamknięciem sprawy przez prokuratora? Oczywiście sprawa jest prowadzona z urzędu, w najbliższym czasie rodzice i świadkowie zdarzenia będą przesłuchiwani. Za wszelkie informacje z góry dziękuję.

  #209925
  Campter.pl

  Jak najbardziej warto zgłosić szkodę do ubezpieczalni sprawcy wypadku. W praktyce zakładów ubezpieczeń jest oczekiwanie na zakończenie postępowania co najmniej do takiego etapu, który pozwoli wskazać, uprawdopodobnić sprawcę wypadku. Praktyka ta niestety ma swoje podstawy prawne, chociaż prawie zawsze jest wykorzystywana przez zakłady ubezpieczeń w celu przedłużenia postępowania, czasem ponad konieczność.

  #209926
  rufu_s1

  proszę zgłosić sprawę do TU – niestety w tj kwesti musi Pani czekać na zakończenie sprawy…ale…nie trzeba czekać na zakończenie postępowania w przypadku starania się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu- a tutaj widzę że warto sprawę podjąć- trzeba tylko wiedzieć gdzie i z czym się zgłosić:)))….ale warto nawet jesli sprawę uszerbku na zdrowiu mieliby poprowadzić fachowcy….
  Pozdrawiam
  Rafał

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.