fbpx

Wypadek z udziałem cudzoziemca / zielona karta

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #203788
  KK2011

  Witam wszystkich.
  Miałem wypadek z udziałem Czecha, który posiadał zielona kartę. Zadzwonilem po policję, która przyjechała i orzekła winę pana cudzoziemca. Poprosiłem policjantów o standardowe dane potrzebne potem do likwidacji szkody, które otrzymałem poza nazwą ubezpieczyciela tego Pana.
  No i się zaczęło ……
  Ustalenie nazwy ubezpieczenia zajęło 2 dni….
  Posiadam ubezpieczenie mini casco. Po kilku próbach zgłoszenia szkody nie wyszło. Pani z infolini PZU informuje, iż nie ma możliwości zgłoszenia szkody z regresem. A jedynym sposobem odzyskania pieniędzy jest bezpośrednie skierowanie sprawy do ubezpieczyciela tego Pana.
  Pomóżcie proszę …..

  P.S. Zastanawiałem się nad tym, gdyby uderzył we mnie np. Japończyk czy dał bym radę porozumieć się z jego ubezpieczycielem……

  #273363
  Miszka

  Każde towarzystwo zagraniczne ma swojego przedstawiciela (polskie towarzystwo) . Należy to ustalić i tam zgłosić szkodę.

  #273364
  Miszka

  Oczywiście można zgłosić szkodę z mini AC PZU, która póżniej pójdzie do regresu : patrz par.23.1 OWU mini casco PZU.

  #273365
  KK2011

  Dziękuje Miszka… Udało mi się to wkońcu z wielkim bulem zgłosić. Mam nadzieje, że się skończy dobrze.

  #273366
  KK2011

  Miszka,

  Mam gorącą prośbę o przesłanie jakiś dodatkowych informacji tudzież źródeł – mam na myśli linki, abym mógł przygotować się do dalszej p[przygody z PZU,

  Z góry dziękuję

  #273367
  Miszka

  Tu nie trzeba sie przygotowywać. Szkoda z mini casco zlikwidowana nie będzie – zapisy OWU na to nie pozwalają. Po wykonaniu oględzin i skompletowaniu dok. szkodowej sprawa zostanie wypłacona z OC sprawacy-albo przez PZU, albo przez inne TU do którego PZU prześle akta.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.