fbpx

Wypadek ze zwierzęciem, proszę o pomoc!

• This topic is empty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    andrew

Witam wszystkich!

Jakiś czas temu jadąc motocyklem uderzyłem w psa który wybiegł na drogę – przy czym wypadek był na tyle poważny, że pasażerka spędziła 8 dni w szpitalu,połamała kilka kości, przeszła 2 operacje żeby złożyc złamaną rękę oraz miała pare miesięcy rehabilitacji.
    Ja(kierowca) także byłem ciężko potłuczony, motocykl rozstał rozbity oraz przeszedłem kilku miesięczną rehabilitację.
    Właściciel psa jest ustalony – oskarżony i przyznaje się do winy.
    w sprawie pasażerki była karna sprawa sądowa – sąd zarządził 1000zł nawiązki dla tej dziewczyny lecz te 1000 zł nie wystarczyło by nawet na leki, ktore musiała przyjmować tak więc się nie zgodziła a sąd zarządził przesuniecie rozprawy na później.
    W mojej sprawie chciałbym przede wszystkim odzyskać pieniądze za roztłuczony motor i kask

Pytanie: co my możemy teraz zrobić? z jakiego tytułu możemy ewentualnie domagać się odszkodowania? w jaki sposoób mogę to zrobić? o jakie kwoty możemy walczyc?

pozdrawiam

szkoda

1) Wnieść roszczenie do właściciela psa;

2) Pkt 1 oraz szkodę można likwidować z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych i indywidualnych;

3) Pkt 1 i 2;

4) Przysługuje zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji oraz zadośćuczynienie. Kwoty ustala się zawsze indywidualnie.

Kancelarie Prawne

Witam,
    Zgodnie z art. 431 § 1 Kodeksu cywilnego: „Kto zwierzę chowa albo się nim posługuje, zobowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez nie szkody, niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło, chyba że ani on, ani osoba, za którą ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy”- jeśli właściciel psa posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej można zwrócić się do zakładu ubezpieczeń o wypłatę zadośćuczynienia dla pasażera,kierowcy, zwrot kosztów leczenia, utraconych zarobków a także odszkodowanie za uszkodzony motocykl i mienie. W razie pytań pozostaje do dyspozycji kontakt przez stopkę pozdrawiam.

szkoda

Dodam, że wchodzi w grę również odpowiedzialność karnoprawna właściciela psa. Zgodnie z art. 77 k.w. kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

szkoda
    bogusia wrote:
    witam,radzila bym wziasc dobra firme do odszkodowania,jezeli jestes zainteresowany to jest moj num,667254240

Zgodnie z ust. 9 w zw. ust. 14 lit. f regulaminu forum Odszkodowania i Wypadki Odzyskaj.info nie jest dopuszczalne nakłaniane przez użytkownika- w jakikolwiek nawet pośredni sposób poprzez publikację maila- do skorzystania z usług jakiegokolwiek podmiotu gospodarczego, bez uzyskania uprzedniej zgody administracji. Złamanie tej zasady skutkuje zablokowaniem lub nawet usunięciem konta użytkownika bez ostrzeżenia i powiadomienia.

Parus Lex
    andrew wrote:
    Witam wszystkich!

Jakiś czas temu jadąc motocyklem uderzyłem w psa który wybiegł na drogę – przy czym wypadek był na tyle poważny, że pasażerka spędziła 8 dni w szpitalu,połamała kilka kości, przeszła 2 operacje żeby złożyc złamaną rękę oraz miała pare miesięcy rehabilitacji.
    Ja(kierowca) także byłem ciężko potłuczony, motocykl rozstał rozbity oraz przeszedłem kilku miesięczną rehabilitację.
    w sprawie pasażerki była karna sprawa sądowa – sąd zarządził 1000zł nawiązki dla tej dziewczyny lecz te 1000 zł nie wystarczyło by nawet na leki, ktore musiała przyjmować tak więc się nie zgodziła a sąd zarządził przesuniecie rozprawy na później.
    W mojej sprawie chciałbym przede wszystkim odzyskać pieniądze za roztłuczony motor i kask

Pytanie: co my możemy teraz zrobić? z jakiego tytułu możemy ewentualnie domagać się odszkodowania? w jaki sposoób mogę to zrobić? o jakie kwoty możemy walczyc?

pozdrawiam

Witam,
    jeżeli zdecyduje się Pan na pełnomocnika w sprawie dochodzenia odszkodowania proszę o kontakt przez baner. Jest zbyt dużo możliwości, żeby pokierować Pana przez forum, ponieważ opisana sprawa nie będzie łatwa. Co do kwot to też nie da się ich określić ponieważ każdą sprawę rozpatruje się indywidualnie, na podstawie indywidualnej dokumentacji oraz sytuacji życiowej poszkodowanych.

Kancelaria Prawna
    andrew wrote:
    Witam wszystkich!

pozdrawiam

1. możecie wystąpić z roszczeniami do:
    – sprawczyni – właścicielki psa lub jej ubezpieczyciela
    – ubezpieczycieli, którzy ubezpieczają Was w zakresie NNW (motocykl, szkoła, praca)

2. od sprawczyni – wlaścicieli psa macie prawo do:
    – zadośćuczynienia za krzywdę
    – odszkodowania za straty (motocykl, ubiór, kask, koszty leczenia)
    – odszkodowania z tytułu uszczerbku w dochodzie, przejazdów, opieki itp.

3. przy obrażeniach jakie miała znajoma kwoty będą duże i jeśli właścicielka psa nie ma ubezpieczenia OC (nie jest rolnikiem) to może być problem z egzekucją roszczeń, bo ich zasadzenie czy przyznanie nie powinno być problemem.

Trzeba rozpoznać wszystkie okoliczności sprawy. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Kancelarią – stopka poniżej.

szkoda

Chodzi tutaj wyłącznie o działanie lub zaniechanie, zawinione lub niezawinione gdzie następuje odpowiedzialność za zaistniałą szkodę lub też o zdarzenie za które prawo czyni odpowiedzialnym za szkodę inną osobę np. w tym wypadku odpowiedzialność za zwierzę. Od właściciela psa lub z polisy OC rolnika w ramach likwidacji szkody osobowej przysługuje odszkodowanie tj. m. in. koszty leczenia, hospitalizacji, rehabilitacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, protez, leków, materiałów opatrunkowych, dodatkowego odżywiania, utraconego dochodu, zniszczonych rzeczy podczas wypadku, holowania pojazdu, parkingu pojazdu i wynajmu pojazdu zastępczego od chwili powstania szkody do dnia likwidacji szkody jako normalne następstwa zdarzenia z którego wynikła szkoda jak i zadośćuczynienie którego wysokość zależy m.in. od bólu fizycznego i cierpienia psychicznego tzw. krzywdy moralnej, przebytych zabiegów i operacji, nasilenia bólu i cierpień oraz czasu jego trwania, długotrwałość choroby, rozmiaru kalectwa i jego trwałości, wpływu trwałego uszczerbku na zdrowiu na życie osobiste i społeczne, płci poszkodowanego, widocznych nieodwracalnych następstw medycznych wypadku tj. oszpecenia i kalectwa, wieku poszkodowanego, poczucia bezradności życiowej, nieprzydatności społecznej, wykluczenia społecznego, rodzaju wykonywanej pracy i zawodu, zwiększonych potrzeb, zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość. Jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, z góry także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu. Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty odszkodowawczej tzw. renta odszkodowawcza na zwiększone potrzeby lub z tytułu niezdolności do pracy. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa.

brzozka

ja moge polecic firme ktora sie zajmuje takimi sprawami na co dzien – sos bphc

andrew

za wszystkie odpowiedzi dziękuję!

a mogłby mi ktoś poradzić, czy skoro chce jeździć tym motorem(naprawić sobie go) a nawet sprawy cywilnej do sądu jeszcze nie wniosłem to mogłbym wezwać rzeczoznawce który go wyceni i go naprawić zanim by go obejrzał biegły sądowy?

Parus Lex

Wydaje mi się, że to będzie bardzo dobre rozwiązanie, dodatkowo proszę go dobrze obfotografować, bo sprawa może się ciągnąć miesiącami. Fakturę za opinie i za naprawę dołączy Pan do pozwu z żądaniem zwrotu.

szkoda
    andrew wrote:
    za wszystkie odpowiedzi dziękuję!

a mogłby mi ktoś poradzić, czy skoro chce jeździć tym motorem(naprawić sobie go) a nawet sprawy cywilnej do sądu jeszcze nie wniosłem to mogłbym wezwać rzeczoznawce który go wyceni i go naprawić zanim by go obejrzał biegły sądowy?

Tak- można.

andrew

a ten biegły rzeczoznawca sądowy nie będzie podważał opini mojego rzeczoznawcy? opinia takiego rzeczoznawcy nie związanego z sądem napewno będzie ważna?

szkoda
    andrew wrote:
    a ten biegły rzeczoznawca sądowy nie będzie podważał opini mojego rzeczoznawcy? opinia takiego rzeczoznawcy nie związanego z sądem napewno będzie ważna?

1) Zawsze strona procesu może podważać opinię i wnosić o powołanie innego biegłego gdy owa opinia będzie budzić wątpliwości;

2) Pkt 1. Jeśli chodzi o postępowanie przed T.U. to taka opinia jest ważna- natomiast w procesie sądowym nie stanowi dowodu w rozumieniu przepisów k.p.c..

andrew

Chciałbym jeszcze spytać, ponieważ razem się zastanawiamy jakiego zadośćuczynienia mogłaby się domagać pasażerka od sprawcy, po złamaniu dwóch kości i połamaniu kostek jednej goleni. Do tego dochodzą liczne i sporych rozmiarów blizny na całym ciele. Co dla młodej dziewczyny jest znacznym problemem. Zwolnienie z pracy było na okres 3,5 miesiąca.
    Wiemy, że zadośćuczynienie jest bardzo indywidualną kwestią, nie mniej jednak jaka kwota byłaby odpowiednia:
    5 -10 tys
    10 – 15 tys itd.
    ?
    Z góry dziękujemy za odpowiedź

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.