fbpx

Wypłata odszkodawania PZU

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #201042
  cezar33

  Witam
  We wrześniu 2006 r miałem kolizję z samochodem dostawczym . Policji nie powiadomoliśmy , zgłosiłem tylko telefoniczne o zdarzeniu . Sprawca wypadku wystawił mi zaświadczenie o swojej winie – trohcę lakoniczne ale było w nim nr polisy , imię i nazwisko , nr rej pojazdu , adres zamieszkania . Wystąpiłem do PZU o wypłatę odszkodowania .Nastąpiła wycena szkody na którą sie zgodziłem . Po jakiś 2 tygodninach odezwała się pani powiadamiając mnie że oświadczenie sprawcy jest lakoniczne i nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania . Po jakimś czsie postarałem się o wgląd do dokumentów sprawy i co stwierdziłem to , to że PZU wysłało jedno pismo do sprawdcy kolizji . Pismo te sprawca nie odebral i wróciło do PZU .Na tym to sprawa utkneła w PZU do dzisiaj .
  Co mam dalej robić : wystąpić do sądu przeciwko PZU czy sprawcy , czy skontaktować się z miejskim rzecznikiem praw konsumenta ?
  Dziękuję za wszelką pomoc

  #261672
  Campter.pl

  Witam,
  postaraj się skontaktować ze sprawcą wypadku (masz dane w oświadczeniu) i poproś go raz jeszcze o dokładny opis wypadku, stwierdzenie winy i prześlij poleconym za potwierdzeniem odbioru do PZU. Zaznacz, iż w przypadku odmowy uznania roszczenia prosisz o wyjaśnienie stanowiska PZU.
  pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.