fbpx

wypłata odszkodowania przez HDI Asekuracja

 • This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #200519
  AguLec

  Witam,
  proszę o fachową poradę, ponieważ nie wiem co dalej robić. Ale od początku:
  12.10 zdarzył się wypadek, nie z mojej winy, 18.10 zgłosiłam szkodę, 22.10 był rzeczoznawca na oględzinach i po tym byłam pewna, że następnym krokiem będzie odebranie wyceny od TU, ale okazało się, że można było odebrać od nich tylko protokół wyceny. I teraz wg. co powiedzieli, muszę zawieźć ten protokół do warsztatu,w którym stoi mój samochód i to oni mają zrobić wycenę, a HDI się na to zgodzi bądź nie. Czy tak powinno być? Czy to nie HDI powinno wycenić i to ja powinnam się zgodzić na to bądź nie? Poza tym na protokole są rzeczy,których nie rozumiem, np.:
  Powierzchnia AZT/Schwacke 100%
  Kons. podwozia-napr.elem. 14 zł
  Kons. profili zamkn.-napr.elem. 14 zł
  Potrącenie z poszczególnych cen 50%
  Czemu potrącają sobie 50%? Czy ja mam dopłacać za naprawę samochodu? Przecież to niedorzeczne! I co oznacza np.
  Maska silnika: wymiana (nowe za stare=50)
  płyn chłodz ukł klim: wymiana (cena części zamiennej=160zł)
  Wiem, że dużo tu pytań, ale nie rozumiem tego :( Czy oni mogą mi kazać kupować używane części??
  I jak to się ma do prawa, które mówi, ze mają 30dni na wypłatę odszkodowania? Mam wrażenie, że oni żerują na mojej niewiedzy :(
  Proszę o pilną odpowiedź…

  #259458
  kedyw

  masz prawo żądać nowych części! kazać to oni mogą psu szczekać. 30 dni to zapis ustawowy. praktyka bywa różna, najczęściej nie sprzyja klientowi-poszkodowanemu. a co do wyceny – powinien przybyć likwidator i ocenić co jest nie tak w pojeździe, a ty od tego możesz się odwołać, powiedz im to, taka praktyka jak starają Ci wcisnąć jest niezgodna z prawem!
  najlepiej idź z tym do rzeczoznawcy, wejdź na stronę Polskiego Związku Motorowego i poszukaj w pobliżu siebie. usługi nie są aż tak drogie.
  pozdr

  #259459
  kamix

  Słuchajcie.

  Mogą zastosować stare części jeśli nie była wykupiona eksploatacja. Tak robią niektóre TU. U tych z górnej półki obligatoryjnie jest zniesiony udział eksploatacyjny.

  Dlatego nie ma się co dziwić, że wyliczją zamienniki a nie oryginalne części.

  #259460
  Pablo_1st

  kolejny raz Kamix wypowiadasz się bez sensu. Albo masz kłopoty z czytaniem albo ze zrozumieniem. Mądrzysz się podając wyczytane zapisy ze swojej polisy AC, gdy pytania dotyczą szkód OC.

  Wracając do meritum – wydaje mi się, że to co otrzymałaś to właśnie protokół szkody z kalkulacją kosztów naprawy, ,może nie dostałaś ostatniej strony z podsumowaniem. Nowe za stare to amortyzacja, czyli dobrze napisałaś 50%. Dobrze, ale oczywiście niezgodnie z prawem, jednak żadne odwołania tu nie pomogą, jedynie albo sąd, albo zwrócić się do warsztatu i oni dostaną zwrot za części, nawet te nowe.

  #259461
  SG

  W takim przypadku trzeba skierować sprawę do sądu i miejmy nadzieję że za jakiś czas firma HDI ASEKURACJA PRZESTANIE ISTNIEĆ.Można też się zwrócić do rzecznika ubezpieczonych.Jest tam mnóstwo skarg na HDI ASEKURACJA.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.