fbpx

wypłata odszkodowania przez HDI Asekuracja

• This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
    AguLec

Witam,
    proszę o fachową poradę, ponieważ nie wiem co dalej robić. Ale od początku:
    12.10 zdarzył się wypadek, nie z mojej winy, 18.10 zgłosiłam szkodę, 22.10 był rzeczoznawca na oględzinach i po tym byłam pewna, że następnym krokiem będzie odebranie wyceny od TU, ale okazało się, że można było odebrać od nich tylko protokół wyceny. I teraz wg. co powiedzieli, muszę zawieźć ten protokół do warsztatu,w którym stoi mój samochód i to oni mają zrobić wycenę, a HDI się na to zgodzi bądź nie. Czy tak powinno być? Czy to nie HDI powinno wycenić i to ja powinnam się zgodzić na to bądź nie? Poza tym na protokole są rzeczy,których nie rozumiem, np.:
    Powierzchnia AZT/Schwacke 100%
    Kons. podwozia-napr.elem. 14 zł
    Kons. profili zamkn.-napr.elem. 14 zł
    Potrącenie z poszczególnych cen 50%
    Czemu potrącają sobie 50%? Czy ja mam dopłacać za naprawę samochodu? Przecież to niedorzeczne! I co oznacza np.
    Maska silnika: wymiana (nowe za stare=50)
    płyn chłodz ukł klim: wymiana (cena części zamiennej=160zł)
    Wiem, że dużo tu pytań, ale nie rozumiem tego :( Czy oni mogą mi kazać kupować używane części??
    I jak to się ma do prawa, które mówi, ze mają 30dni na wypłatę odszkodowania? Mam wrażenie, że oni żerują na mojej niewiedzy :(
    Proszę o pilną odpowiedź…

kedyw

masz prawo żądać nowych części! kazać to oni mogą psu szczekać. 30 dni to zapis ustawowy. praktyka bywa różna, najczęściej nie sprzyja klientowi-poszkodowanemu. a co do wyceny – powinien przybyć likwidator i ocenić co jest nie tak w pojeździe, a ty od tego możesz się odwołać, powiedz im to, taka praktyka jak starają Ci wcisnąć jest niezgodna z prawem!
    najlepiej idź z tym do rzeczoznawcy, wejdź na stronę Polskiego Związku Motorowego i poszukaj w pobliżu siebie. usługi nie są aż tak drogie.
    pozdr

kamix

Słuchajcie.

Mogą zastosować stare części jeśli nie była wykupiona eksploatacja. Tak robią niektóre TU. U tych z górnej półki obligatoryjnie jest zniesiony udział eksploatacyjny.

Dlatego nie ma się co dziwić, że wyliczją zamienniki a nie oryginalne części.

Pablo_1st

kolejny raz Kamix wypowiadasz się bez sensu. Albo masz kłopoty z czytaniem albo ze zrozumieniem. Mądrzysz się podając wyczytane zapisy ze swojej polisy AC, gdy pytania dotyczą szkód OC.

Wracając do meritum – wydaje mi się, że to co otrzymałaś to właśnie protokół szkody z kalkulacją kosztów naprawy, ,może nie dostałaś ostatniej strony z podsumowaniem. Nowe za stare to amortyzacja, czyli dobrze napisałaś 50%. Dobrze, ale oczywiście niezgodnie z prawem, jednak żadne odwołania tu nie pomogą, jedynie albo sąd, albo zwrócić się do warsztatu i oni dostaną zwrot za części, nawet te nowe.

SG

W takim przypadku trzeba skierować sprawę do sądu i miejmy nadzieję że za jakiś czas firma HDI ASEKURACJA PRZESTANIE ISTNIEĆ.Można też się zwrócić do rzecznika ubezpieczonych.Jest tam mnóstwo skarg na HDI ASEKURACJA.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.