fbpx

zadoścuczynienie po kolizji drogowej

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #207476
  annanors

  Dzień dobry,
  proszę o poradę w sprawie zadośćuczynienia po kolizji drogowej w której jestem osobą poszkodowaną.
  Po zdarzeniu drogowym, które miało miejsce 25.06.2012, wymagałam leczenia ponieważ w kolejnych dniach pojawiły się niepokojace dolegliwości jak ból głowy, zawroty głowy, omdlenia. Zgłosiłam sie do lekarza 1wszego kontaktu (29.06.2012), który skierował mnie do ortopedy a ten z kolei do neurologa, który rozpoczął leczenie farmakologiczne i skierował mnie na lecznie rehabilitacyjne. Ponieważ w ramach NFZ mogła bym, rozpocząć rehabilitacje za pół roku zdecydowałam się rehabilitacje odpłatnie i zarządać pokrycia kosztów leczenia z OC sprawcy zdarzenia.
  W liście wyslanym przeze mnie do ubezpieczyciela sprawcy wypadku wniosłam o:
  – wypłate zadośćuczynienia za rozstrój zdrowia i konieczność leczenia neurologicznego
  – o pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji
  – wypłate zadośćuczynienia za niemożność udziału w zajęciach dokształcających z powodu zwolnienia lekarskiego w czasie ich trwania
  -zwrot kosztów podrózy do innego miasta , na rozmowę kwalifikacyjną, które transportem własnym były by o połowe nizsze.
  Wszystko to udokumentowałam wysyłając:
  1.rachunek za leczenie farmakologiczne-paragon z Apteki, 2.Rachunek za leczenie rehabilitacyjne, 3.Skierowanie na zajecia aktywizacyjne z Urzędu Pracy, 4. Skierowanie do poradni ortopedycznej i diagnostycznej od lekarza 1wszego kontaktu, 5. Kopia leczenia ortopedycznego wraz z zaznaczoną informacja o zwolnieniu lekarskim, 6.Fakture za przejazd na rozmowe kwalifikacyjna, 7.Zaswiadczenie lekarskie z poradni neurologicznej , 8. Historie zdrowia i choroby z poradni neurologicznej.

  W odpowiedzi od ubezpieczyciela otrzymałam pismo z prośbą o wypełnienie formularza: Zgłoszenia szkody na osobie z ubezpieczenia o odpowiedzialności cywilnej , zawierający część o nazwie Specyfikacjaroszczeń zwiazanych z wypadkiem wraz z wartoscia szacunkową. Roszczenia zostały juz przeze mnie jasno określone w moim liście i rozumiem, że w takiej formie mam je powielić wypełniając formularz? Natomiast czy do mnie należy określenie WARTOŚCI SZACUNKOWEJ ROSZCZEŃ?
  Zarządano też ode mnie cyt: „W przesłanych dokumentach nie znajduje dokumentacji medycznej z udzielenia pomocy bezpośrednio po urazie, proszę o uzupełnienie braku formalnego”.
  Jest to dla mnie niezrozumiałe ponieważ na miejsce zdarzenia nie był wzywany ambulans, do przychodni zgłosiłam sie sama i to po kilku dniach. Nie udzielano mi żadnej pomocy a jedynie przekierowywano do kolejnych specjalistów ze szczęśliwym zakończeniem u neurologa, który zalecił skuteczne leczenie.

  A więc czy moim zadaniem jest podanie szacunkowej wartosci roszczeń?
  Udam sie do lekarza, któremu jako pierwszemu zgłosiłam dolegliwości powypadkowe z prośbą o wystawienie stosownego oświadczenia. Czy to wystarczy?
  Jak skomentowac je w odpowiedzi do ubezpieczyciela?

  #291721
  kancelariaa

  Witam

  Prawdopodobnie trzeba wszystko powtórzyć + nie piszesz, czy w swoim pierwotnym zgłoszeniu określiłaś kwotowo swoje żądanie zadośćuczynienia – może o to chodzi?
  Nie można żądać zadośćuczynienia „za niemożność udziału w zajęciach”. Możesz żądać odszkodowania jeżeli doznałaś z tego tytułu jakiejś szkody. Ale musisz udowodnić jej wysokość. Co do lekarza prawdopodobnie chodzi o to, aby od lekarza pierwszego kontaktu uzyskać odpis z tej wizyty po wypadku, gdzie wpisał, że zgłosiłaś się z problemami w wypadku zderzenia.

  Pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.