fbpx

zadośćuczynienie za śmierć rodzica

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #200660
  zlosnica

  W grudniu 2007 roku jadący z nadmierną prędkością kierowca potrącił na przejściu dla pieszych moją mamę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła po przewiezieniu do szpitala. Czy w związku z tym realna jest wypłata zadośćuczynienia za poniesione straty psychiczne i finansowe( mama do dnia śmierci pracowała zawodowo) z OC sprawcy wypadku? Czy dodatkowo możemy ubiegać się o zwrot kosztów pogrzebu a także wykonania nagrobka?
  Czy na ewentualną wysokość takiego zadośćuczynienia mają wpływ wypłacone świadczenia z indywidualnych ubezpieczeń na życie?
  Czy mający 16 lat brat może liczyć na jakieś dodatkowe świadczenia?
  I komu tak naprawdę najlepiej jest powierzyć prowadzenie takiej sprawy -prawnikowi, czy może jakiejś firmie biorącej niemały procent od wygranej kwoty, kto w takich sprawach ma większą „skuteczność”.

  Z góry dziękuje za odpowiedź i wszelkie wskazówki jak postępować w takich przypadkach.

  #260362
  Campter.pl

  Witaj,
  jak najbardziej zwrot kosztów pochówku będzie należał się osobie, która koszt poniosła, zgodnie z Art. 446. § 1. KC: „Jeżeli wskutek uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia nastąpiła śmierć poszkodowanego, zobowiązany do naprawienia szkody powinien zwrócić koszty leczenia i pogrzebu temu, kto je poniósł.”
  Jeżeli pozostawałaś na utrzymaniu mamy, jak najbardziej masz prawo starać się o rentę, tak długo jak długo będziesz się uczyć. Należy oczywiście udowodnić straty finansowe. Podobnie ze stratami natury psychicznej.
  Na wysokość odszkodowania wypłaconego przez TU wpływ mają kwoty wypłacane przez ZUS – np. renty, zasiłki.
  w razie dalszych pytań służę radą.
  pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.