fbpx

ZALANE MIESZKANIE- DWA UBEZPIECZENIA

• This topic is empty.
Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
    bialy_mis1

9 miesięcy temu zalało mi mieszkanie. Ponieważ płace ubezpieczenie w dwóch miejscach- w spółdzielni mieszkaniowej i prywatnie w MTU, dostałem dwa odzkodowania. Dziś, prawie rok później MTU napisała do mnie pismo z żądaniem zwrotu wypłaconego przez nich odszkodowania, ponieważ twierdza, iz nie mam prawa otrzymac dwóch odszkodowac. Płacę dwie różne składki w dwóch różnych firmach. Na jakiej podstwie więc żądają zwrotu pieniędzy, Czy maja słuszność? Bardzo proszę o pomoc,

Parus Lex

Mają słuszność. W przypadku nadubezpieczenia nie można dostać pieniędzy ponad zwrot za utracony czy zniszczony majątek, chyba, że były niedoubezpieczenia i dopiero suma obu odszkodowań pokryła całą stratę.

DORADCAX

W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych dotyczących majątku występuje solidarna odpowiedzialność zakładów ubezpieczeń, z którymi zostały zawarte umowy. W praktyce oznacza to, że kwota odszkodowania ( jednokrotne pokrycie poniesionych strat) jest wypłacana solidarnie przez oba towarzystwa.

Parus Lex

Dokładnie, a dodatkowo towarzystwa pokrywają szkody proporcjonalnie do kwoty niedoubezpieczenia.

bialy_mis1

Bardzo uprzejmie Państwu dziękuję za pomoc

Parus Lex

Cala przyjemność po mojej stronie, w razie dalszych wątpliwości proszę pisać.

oncia20

2 miesiące temu zalało mi kuchnie przez żle zabezpieczony dach przez wykonawców,zgłosiłam szkode do signal iduna i dostałam pismo o odmowie wypłacenia odszkodowania,prosze o rade co mam dalej zrobić ponieważ to firma dekarska zawiniła.Jak napisac odwołanie.pozdrawiam

Mariusz
    oncia20 wrote:
    2 miesiące temu zalało mi kuchnie przez żle zabezpieczony dach przez wykonawców,zgłosiłam szkode do signal iduna i dostałam pismo o odmowie wypłacenia odszkodowania,prosze o rade co mam dalej zrobić ponieważ to firma dekarska zawiniła.Jak napisac odwołanie.pozdrawiam

Witam, proszę przytoczyć tutaj powód odmowy.

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.